mini paski i kółka napędowe

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
krzaqx
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:36
Lokalizacja: Jaworzno

mini paski i kółka napędowe

#1

Post napisał: krzaqx » 11 lip 2010, 23:35

Witam
potrzebuję napędzić piłę z tarczką o średnicy 5 cm.. Próbowałem już z przełożeniem kątowym zrobionym z zębatek szlifierki kątowej ale średnio mi sie to podoba.. i myślałem żeby zrobić napęd wałka bezpośrednio paskiem z silnika ale potrzebujedo tego kółek (pewnie wieloklinowych) o średnicy mniejszej niż 4 cm. Czy ktoś ma jakieś propozycje? Czy moze jakiś inny pomysł..?
teraz wygląda to tak:
Obrazek



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 11 lip 2010, 23:47

witam.
nie uda się - paski klinowe od maszyn do szycia się rozciągają i generalnie są okropne .
w piłkach które zrobiłem - na frezik 63mm sprawdzały się kółka od maszyn - na pasek zębaty .
ale chyba lepiej odżałować i kupić normalne kółka i pasek - są i u " sponsora " .
kółka muszą być naprawdę małe - inaczej cóż tam piłki będzie wystawać nad blacik ?
co - będziemy pod progi nacinać ? :lol:
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
krzaqx
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:36
Lokalizacja: Jaworzno

#3

Post napisał: krzaqx » 12 lip 2010, 10:16

Pukury czyli też robiłeś maszybnki do nacinania progów? no to skąd wziąłeś takie kółka?? Jakieś namiary na sklep? no właśnie wydaje mi sie że zębaty byłby najlepszy, i małe kółka.. ewentualnie jeszcze jak kiedyś rozebrałem ręczną heblarke to były tam dwa małe kółeczka z wieloklinem i paseczek z wieloklinem. Kwestia tylko gdzie to kupić? Szukałem wczoraj troche, ale jakbyś miał namiar to podaj.. i moze wrzuć jakieś fotki swoich maszynek.. ?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 12 lip 2010, 10:34

witam.
robiłem - chyba z 5 szt. piłek do progów ( i nie tylko progów ) .
kółka kupisz w sklepiku u sponsora -forum - tam gdzie są sterowniki , łożyska, itp .
fotek nie mam - nie robiłem piłek dal siebie .
pracują u znajomych .
dwie zrobiłem tylko do progów - to zbyt ważna operacja żeby iść na jakieś kompromisy .
lepiej raz zainwestować i mieć pewność że nie zepsujesz materiału - heban na podstrunnice drogi jest :lol:
wieczorkiem jakoś narysuję jak to wyglądało - nic szczególnego , jest parę momentów gdzie trzeba być dokładnym .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”