przekładnia ślimakowa

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

przekładnia ślimakowa

#1

Post napisał: jjanusz » 23 mar 2010, 14:34

WITAM
mam pewien problem ,a mianowicie potrzebuje odtworzyć przekładnie ślimakową, co wiąże się z narysowaniem ślimaka i ślimacznicy ,moduł dobrałem 4.5 ,ilość zębów na ślimacznicy to 20 średnica podziałowa to 84.6 ,ślimak to skok 14.137mm średnica zewnętrzna to 69 zaś
głębokość zęba 9.9mm gwint prawy jednozwojny, brakuje mi kontu wznosu linii zwoju ,
według jakiegoś wzoru wyszło mi 3 stopnie 06 minuty .proszę jeśli ktoś z kolegów mógł mnie ewentualnie poprawić ,a przede wszystkim jakieś namiary na rysunki przekładni i poradniki


niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał

Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 3

#2

Post napisał: zdzicho » 23 mar 2010, 17:52

Skok/ obwód ślimaka na średnicy podziałowej.Odczytać arc tan i masz kąt.
Wychodzi 4 stopnie 17 minut.
Czy nie wziąłeś czasem do obliczeń średnicy podziałowej ślimacznicy? Po podstawieniu daje 3 st i kilka setnych minuty.


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#3

Post napisał: gaski » 23 mar 2010, 20:03

do wykonania ślimaka i ślimacznicynie nie jest Ci potrzebny kąt wzniosu linii śrubowej


Autor tematu
jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#4

Post napisał: jjanusz » 24 mar 2010, 06:35

zdzicho pisze:Czy nie wziąłeś czasem do obliczeń średnicy podziałowej ślimacznicy? Po podstawieniu daje 3 st i kilka setnych minuty.
tak wzoiołem
gaski pisze:do wykonania ślimaka i ślimacznicynie nie jest Ci potrzebny kąt wzniosu linii śrubowej
a jak ma frezer ustawić frez na obwiedniówce jak nie będzie znał kąta
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#5

Post napisał: gaski » 24 mar 2010, 07:59

jjanusz pisze:a jak ma frezer ustawić frez na obwiedniówce jak nie będzie znał kąta

kąt wzniosu linii śrubowej podany jest na boku każdego freza ślimakowego. przy frezowaniu kół zębatych o zębach prostych o ten kąt skręcamy suport narzędziowyobwiedniówki.

przy nacinaniu ślimaxnic suport narzędziowy ustawiamy na ZERO niezależnie od tego jaką metodą frezujemy ślimacznicę (metoda styczna lub promieniowa).


Autor tematu
jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#6

Post napisał: jjanusz » 24 mar 2010, 08:38

gaski pisze:przy nacinaniu ślimaxnic suport narzędziowy ustawiamy na ZERO niezależnie od tego jaką metodą frezujemy ślimacznicę (metoda styczna lub promieniowa).
TAK masz kolego rację (Moja niewiedza)
dzięki wszystkim za pomoc
pomógł przesłane
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał


zdzicho
Posty w temacie: 3

#7

Post napisał: zdzicho » 24 mar 2010, 18:04

gaski pisze: przy nacinaniu ślimaxnic suport narzędziowy ustawiamy na ZERO niezależnie od tego jaką metodą frezujemy ślimacznicę (metoda styczna lub promieniowa).
Tak, jeśli ma się frez do ślimacznic ( przy metodzie promieniowej). Szczerze jednak wątpię ,czy wykonawca będzie taki frez posiadał ,bo jest on robiony na miarę - do konkretnego ślimaka.


gaski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 315
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:25
Lokalizacja: łódzkie

#8

Post napisał: gaski » 24 mar 2010, 18:29

zdzicho pisze:wątpię ,czy wykonawca będzie taki frez posiadał ,bo jest on robiony na miarę

Wtedy można zastosować metodę styczną i obrabiać jednym ostrzem mocowanym na trzpieniu, oczywiście obwiedniówka musi mieć funkcję frezowania stycznego


zdzicho
Posty w temacie: 3

#9

Post napisał: zdzicho » 24 mar 2010, 19:09

gaski pisze: Wtedy można zastosować metodę styczną i obrabiać jednym ostrzem mocowanym na trzpieniu, oczywiście obwiedniówka musi mieć funkcję frezowania stycznego
O ile posiada.


Autor tematu
jjanusz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 292
Rejestracja: 16 lut 2006, 19:55
Lokalizacja: krasnogliny

#10

Post napisał: jjanusz » 25 mar 2010, 07:38

gaski pisze:Wtedy można zastosować metodę styczną i obrabiać jednym ostrzem mocowanym na trzpieniu, oczywiście obwiedniówka musi mieć funkcję frezowania stycznego
ma funkcję frezowania stycznego, z tym że frezer u nas w zakładzie jeszcze nie robił
ślimaków ani ślimacznic (podejrzewam że szew zleci to komuś)
niedość że masz pracę to jeszcze pieniądze byś chciał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”