Wyciskarka do soku twin - gear - z czego zaczerpnąć pomysł

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#11

Post napisał: skoczek » 10 mar 2010, 11:51

Witam serdecznie.
Jeżeli myślisz Kolego o prasce w której pracował będzie cylinder to może po prostu wykombinuj coś takiego o czym ja wspomniałem - praska jak do winogron. Zrobisz sobie z listew małą beczkę drewnianą (zbliżona wyglądem do tej w której kisi się ogórki tyle że ze szczelinami).
Wygląda to tak jak na stronie winnicy Golesz . Możesz zastosować podnośnik hydrauliczny lub śrubę do skręcania tego. Ewentualnie kombinuj z maszynkami do mielenia.
Co do sokowirówki to teoria twierdzi że powstaje tam ładunek elektryczny który rozbija enzymy. Coś w tym może być... :roll: . Przydałby się jakiś szpec od dietetyki i fizyki w jednym.
Pozdrawiam, skoczek.



Tagi:


Autor tematu
Cordoba_2004
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2009, 12:13
Lokalizacja: Tarnów

#12

Post napisał: Cordoba_2004 » 10 mar 2010, 11:56

Też mi się wydaje że coś w tym jest w tym ładunku itd ale wszak badań nie robiłem.

Praska tak ale z drewna nie da rady wiórki marchewki są twarde prównywalnie twarde z wiórkami mokrego drewna dlatego myślalem o cylindrze i tuleji takej jak w silniku i podnośniku lewarkowym 20 tonowym bowiem prasa z drewna nie da rady. Ona się doskonale sprawdza w przypadku owoców miękkich - a tu trzeba prasować warzywa marchew seler itd


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#13

Post napisał: skoczek » 10 mar 2010, 12:21

Haaa znalazłem to co dłuższą chwilę musiałem szukać.
Proszę wpisać "lis na ovoce" w googlech. Kurde wstyd, mieszkać w Cieszynie i nie znać czeskiego :D.
Ta przystawka do ręcznej maszynki do mielenia mięsa (tej starej żeliwnej np. 5) wygląda trochę podobnie do tego: Lis na ovoce tyle że przykręca się ją do ręcznej maszynki z przodu za sitkiem. Ma niestety tą wadę że jak zbyt soczyste owoce znajdą się na ślimaku to można kręcić i kręcić i nic się ten sok nie posunie dalej :evil: . Można też szukać produktów firmy PORKERT.
Warto szukać ciekawych maszynek pod tymi odnośnikami:
Lis na ovoce (google grafika), wyciskarki ręczne, praski do owoców
Forum wegetariańskie (green star w polsce)
Forum wegetariańskie (ręczna wyciskarka do owoców)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Autor tematu
Cordoba_2004
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2009, 12:13
Lokalizacja: Tarnów

#14

Post napisał: Cordoba_2004 » 10 mar 2010, 12:30

spoczko spoczko owoce wyciśniemy byle czym warzywa to warzywa spróbuj uzyskać tym sok z marchewki zepsuje się w 1 wyciskaniu


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1546
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#15

Post napisał: upadły_mnich » 10 mar 2010, 19:25

to wszystko jest kwestią ciśnienia i ew filtrowania.
Nie wnikam w lecznicze własciwosci antyrakowe metody...tak czy inaczej soki zdrowe są.
:wink:
Jeśli w przemysle spozywczym z kości po przejściu przez prasę odzyskuje sie jeszcze POŁOWĘ masy hmm...mięsa (smaczne te parówki, salcesony :lol: prawda??) to z marchewki soku sie nie wyciśnie?
Z 10kg jabłek soku wyciska się (z tego co wiem) 7-8litrów.
Wyjsciowe cisnienie do wyciskania soków to z tego co wiem 17-25atm. Nie sadzę, żeby były problemy ze zrobieniem prasy. Kilka razy prywatnie do takiej podchodziłem, co prawda nie do marchewki
:roll: Cóż...chcialem te kilkadziesiat litrów soku uzyskać, wrzucic w to garstke drożdży, procesy termiczne ..itp..aby na końcu zbadac właściwości krystalicznego płynu...przepraszam taka dygresja.
Prasa z drewna o jakiej pisał kolega wcześniej wcale nie jest do odrzucenia. To jest kwestia przeliczenia całości, możliwości technologicznych i wydajności...da sie to zrobic.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Autor tematu
Cordoba_2004
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2009, 12:13
Lokalizacja: Tarnów

#16

Post napisał: Cordoba_2004 » 10 mar 2010, 19:39

1. Wydajność nie ma tu znaczenia - to nie przemysł ale pozornie gdyż tylko duży nacisk jest w stanie wycisnąć z marchwi to co najwartościowsze enzymy potas itd, mały nacisk wyciska tylko sok miedzykomórkowy warzyw dużo mniej wartościowszy - jak duży nacisk no tego nie wiem.
2. Jestem technologiem żywności parówki z kości owszem robi się, salcesonu chyba nie bo robi się go głównie z podrobów organów zwierząt - ale każdy producent może modyfikować swoje receptury nie przeczę że tak nie jest.
3. Z punktu widzenia dietetyki i biochemii substancje zawarte w szpiku kostnym zwierząt są bardzo pożywne to wręcz esencja enzymów, składników mineralnych itd - patrz dieta Atkinsa i naśladowcy Atkinsa Kwaśniewskiego
4 Owszem może i z drewna się da ale drewno na pewno musi być bardzo twarde a i zużycie elementów roboczych było by szybsze - patrz surowa marchewka naprawdę jest bardo twarda a surowy serel ciężko przeciąć dużym ostrym nożem.
5. Tak z jabłek użyskuje się 90% 95% soku - prasy wysokiego zgniotu- wytłoki czyli to co pozostanie jest wtedy tak suche jak suche grzyby
6 Mój pomysł na taką prasę to przekładnia prosta złożona z mocnych dwu kół slimakowych do tego pospawany lej z tłokiem i na to wrzucane wióry marchwi - czy sie uda nie wiem
Taką maszynę widziałem 30 lat temu gdy za czasów komuny robiło się wino jabłkowe a zdobycie sokowirówki graniczyło z cudem.
Może pomysł durny no cóż najwyżej będzie ewoluował z czasem...


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#17

Post napisał: skoczek » 10 mar 2010, 20:07

spoczko spoczko owoce wyciśniemy byle czym warzywa to warzywa spróbuj uzyskać tym sok z marchewki zepsuje się w 1 wyciskaniu
Witam serdecznie.
Sok się zepsuje czy maszynka? Bo w sumie nie zatrybiłem. Przystawka do ręcznej maszynki do mielenia mięsa jest naprawdę bardzo solidna. Jest to odlew żeliwny. Odpad z maszynki jest bardzo suchy. Co prawda marchewki nie kręciłem na tej maszynce ale sądzę że się da bez większego problemu. Ewentualnie łapy od kręcenia będą boleć. Pomysł z prasą opartą o siłowniki (podnośniki) hydrauliczne też jest fajny. Jeżeli masz możliwość to może na początek pożycz od kogoś taką przystawkę do maszynki i spróbuj czy idzie na niej marchewka. Jeżeli idzie to masz problem rozwiązany, jeżeli nie to zrobisz sobie prasę :). Skoro mięso i inne rzeczy się mieli... Jedynie co to o sitko przystawki (cienka dziurkowana blaszka) przez które wylatuje sok bym się obawiał czy go nie pokrzywi gdzieś.
Pozdrawiam, skoczek.


Autor tematu
Cordoba_2004
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2009, 12:13
Lokalizacja: Tarnów

#18

Post napisał: Cordoba_2004 » 10 mar 2010, 20:13

Sprawdzałem maszynkę do mięsa pod kątem mielenia nawet wiór marchwi
nie ma szans zatyka się i koniec. Jak ktoś nie wierzy to niech spróbuje surową marchewkę lub sera, surowego buraczka. pokroić nawet . Koledzy to jest twardzieluch niesamowity nie da rady teraz kombinuję ramę do prasy. W sobotę biorę migomat i próbuję

Ta maszynka co pokazuje kolega jest doskonała do owoców, warzyw miękkich jak papryka
do warzyw twardych się nie nada, gdzieś czytałem o niej na kafaterii ale nie mogę tego znaleźć zepsuła się przy 4 czy piątym wygniocie, marchewa to kamień wśród warzyw przekona się kto spróbuje .............


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#19

Post napisał: oprawcafotografii » 10 mar 2010, 20:58

1. Wydajność nie ma tu znaczenia - to nie przemysł ale pozornie gdyż tylko duży nacisk jest w stanie wycisnąć z marchwi to co najwartościowsze enzymy potas itd, mały nacisk wyciska tylko sok miedzykomórkowy warzyw dużo mniej wartościowszy - jak duży nacisk no tego nie wiem.
Ale masz na to jakis dowod? Moze jest tak, ze ostatnie z marchewki
wyciska sie najglebiej skryte toksyny? ;)

Popijam wlasnie pyszny soczek z kapusty, marchwi, jablka, pomidora,
jednego kiwi i odnosze wrazenie ze ciut przesadzasz ;)

Jak chcesz zrobic sok z marchwi tak, ze zostana suche trociny to kup
sokowirowke taka, ktora nie wywala miazgi na zewnatrz tylko trzyma
w wirujacym bebnie. Mialem kiedys taka maszynke - po paru minutach
wirowania resztki po marchwi maja wilgotnosc ciut wyzsza niz MDF ;)

Jakub


Autor tematu
Cordoba_2004
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 11
Posty: 33
Rejestracja: 08 maja 2009, 12:13
Lokalizacja: Tarnów

#20

Post napisał: Cordoba_2004 » 10 mar 2010, 21:02

Smacznego soczku
Nie twierdzę że nie masz racji
Nie nie chcę wyciskać do sucha chcę się tylko dostosować do tego co mówią gersonowcy :)
przesadzać też nie chcę :)

Wplątaliśmy w to przemysł zupełnie niepotrzebnie tam są prasy o nacisku 250 ton na cm
a ja tego nie chce budować to nie o to chodzi

W tym filmie na youtubie "cud terapii gersona "są pokazane takie prasy domowe

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”