lutowanie aluminium

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Freddy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Kraków

#21

Post napisał: Freddy » 08 kwie 2006, 21:48

Kolego olo_3,
zanim zaczniesz komuś ubliżać i zwracać uwagę, bądź łaskaw dwa razy się zastanowić, przeczytać swoją "rewelacyjną" wypowiedź, a potem zastanów się jeszcze parę razy i dopiero pisz.

Tego typu teksty, to proszę do jakiegoś małolata, choć i to nie wypada.
Skoro uważasz, że ja piszę bzdury, to jak nazwiesz swoją wypowiedź:
)TIG, WIG – tylko AC (prad zmienny) DC nie laczy matrialu (w osłonie Argonu (czysty - 4.9) lub helu) plus na masie
gdzie plus przy prądzie zmiennym ????????

niestety widze ze kolega Freddy kompletnie nie wie co pisze i w życiu nie spawał tymi metodami świadczy o tym chociażby fakt wielkiego zdziwienia kiedy uslyszal, ze w TIG'u jest standardowo plus (+) na masie a masa (-) na palniku (palik – to ta raczka która spawamy w tigu, ta w której zamontowano elektrodę wolframowa, która dodatkowo szlifuje sie na szlifierce stołowej, nawet w rożne kształty).
Czytaj kolego dokładnie całe wypowiedzi innych forumowiczów, a potem dopiero zwracaj uwagę, oczywiście jeśli te wypowiedzi zrozumiesz.

Generalnie moje rady sa w 100% prawdzie i gwarantują dobre efekty, nie jestem w stanie obalać każdej bzdurnej teorii - wiec wy bor pozostawiam osoba inteligentnym
Swoje uwagi na temat inteligencji, bądź uprzejmy zachować dla siebie, chyba, że mówisz o swojej. Nie życzę sobie takich odzywek, grzeczniej proszę i oczekuję publicznych przeprosin na forum.



Tagi:

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#22

Post napisał: ALZ » 08 kwie 2006, 22:46

W domowych warunkach jest możliwość polutowania aluminium i jego stopów. Najważniejsze jest aby do lutowania używać czystej cyny bez dodatku ołowiu.
Najtrudniejszym zadaniem jest pobielić miejsce lutowania. Ze względu na bardzo szybkie utlenianie metalu pobielanie można przeprowadzić pod olejem pocierając grotem lutownicy metal. Jeśli mamy miejsce lutowania pobielone to już jest z górki pomijając problemy z nagrzewaniem ze względu na przewodnictwo cieplne. Ze względu na uciążliwość opisanej metody bardzo rzadko się ją stosuje a jeśli wymóg technologiczny wymga lutowania stosuje się lutownice ultradźwiękowe. Istnieją także topniki do lutowania stopów alu tylko mają jedną wadę -pozostałości topnika należy dokładnie usunąc bo są bardzo agresywne a nie zawsze jest to wykonalne. Lutowanie miękkie ma tylko jedną zaletę-brak naprężeń które następują np. po spawaniu.

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#23

Post napisał: kostner » 08 kwie 2006, 22:47

Freddy a ty spawales kiedykolwiek aluminium ?? Chodzi mi czy argumenty swoje podpierasz jakims doswiadczeniem.

Pzdro
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Freddy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Kraków

#24

Post napisał: Freddy » 09 kwie 2006, 11:57

Tak nieraz. ale poczytaj dokładnie o co mi chodzi, a potem coś mów. Olo pisze żeby przy "AC (prąd zmienny) podłączyć plus na masie".

Spawałem MMA, MIG, MAG i TIG, choć TIG to w zasadzie niezupełnie spawanie, ale coś w rodzaju "lutowania" bardziej podobne do acetylenu.

Kolego olo poczytaj sobie tutaj jak i czym zwykli ludzie (nie z NASA) spawają.


Adalber
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 687
Rejestracja: 10 lip 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

#25

Post napisał: Adalber » 09 kwie 2006, 12:45

Jeśli przyjąć ,że kolega Olo pomylił AC z DC to poza tym chyba wszystko będzie ok.


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#26

Post napisał: olo_3 » 09 kwie 2006, 20:09

W taki razie poproszę Freddy, o przedstawienie foto - na wiecu - dokumentującego spawanie TIG DC aluminium (dowolnego stopu), oraz kształtu elektrody, poproszę tez o wyjaśnienie dlaczego nie zmieniamy węża spawalniczego w migu przy spawaniu alu, dlaczego stosujemy dysze równej średnicy drutu, dlaczego argon ma on znaczenie 4,9 oraz wyjaśnia rodzaju zastosowanej wkładki

z jakiego powodu nie należy usuwać tlenków w obszarze spoiny i jakie to ma znaczenie, dla gazów ochronnych – a tak przy okazji gazów to jaki jest ich rodzaj ?

I może wyjaśnij mi (bo czytałem bez zrozumienia, twoje bezsensowne wypowiedzi) za co mam cie przepraszać (?? ) oraz co to za nowa metoda spawania - „acetylenu” - bo za moich czasów takiej jeszcze nie było - no chyba, ze masz na myśli autogen ale to spawanie gazowe tlenowo-acetylenowe wiec chyba nie oto chodzi


dalej twierdze ze ty spawarkę to tylko w internecie widziałeś
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#27

Post napisał: kostner » 09 kwie 2006, 20:31

Freddy pisze:Tak nieraz. ale poczytaj dokładnie o co mi chodzi, a potem coś mów.
Nie chce z Toba dyskutowac ale akurat widzialem jak kolega Olo spawal aluminium i wiem ze chlop ma za***iste doswiadczenie w spawaniu.

Ponownie Pzdro
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Freddy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Kraków

#28

Post napisał: Freddy » 09 kwie 2006, 21:08

Pozostawiam Wasze wypowiedzi bez komentarza, bo ich poziom jest dyskusyjny.

Jeśli macie zamiar dalej obrażać, Wasza sprawa, ale prosze nie robic tego na forum !

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#29

Post napisał: kostner » 10 kwie 2006, 00:28

Freddy w ktorym miejscu Cie obrazilem ?? Stwierdzilem fakt. Dla mnie jako laika w spawaniu licza sie tylko fakty i obserwacje. Moglem spawy Ola przetestowac i to 5 kg mlotem. Wierz mi byla to fachowa robota - material sie pogial ale spawy nie puscily. Wiec jezeli Olo pisze ze w ten sposoob sie spawa to ja mu wierze. Ty pierwszy naskoczyles na Olka i zaczales podwazac jego wypowiedzi wiec nie miej pretensji jezeli zareagowal w podobny sposoob.

Pzdr
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Freddy
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 01 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Kraków

#30

Post napisał: Freddy » 10 kwie 2006, 06:04

Kostner nie mówie o Tobie. Nie miałeś możliwości przetestować mojego, więc nie możesz nic powiedzieć na ten temat.

Z mojej strony dyskusja jest zakończona, bo nie widze sensu prowadzenia jej dalej. (sic!)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”