zaginanie aluminium

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
airqbeck
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:26
Lokalizacja: krk

zaginanie aluminium

#1

Post napisał: airqbeck » 26 sie 2009, 21:53

Witam.
Poszukuję informacji na temat gięcia blachy aluminiowej o grubości 0,5mm i wymiarach 158mmx31mm. Obliczyłem siłę gięcia, jednak nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, a jest mi to potrzebne do pracy mgr :mrgreen:
Generalnie poszukuję jakiś norm, wyznaczników do konstrukcji matryc i stempli (wartości min promieni zaokrąglenia matrycy, luz między matrycą a stemplem, może jeszcze jakieś potrzebne wytyczne, o których nie mam pojęcia). Przewertowałem wszystkie książki do jakich miałem dostęp, norm nie znalazłem (może źle szukałem).
Jest ktoś, kto mógłby mi pomóc? Ewentualnie podrzucić skany na maila :smile:
Model wytłaczanej części załączyłem na rysunkach. Przedstawiłem też mniej więcej schemat tłoczenia (nie wiem, czy dobrze, stempel pocieniłem, by nie zakleszczał się), na rysunku 3 przedstawiłem dokładne wymiary zaginania, czy jest to możliwe?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Być może książka Marciniaka "Konstrukcja tłoczników" coś by pomogła, ale nie stać mnie wyłożyć 130zł na tę książkę (tym bardziej, że nie wiem, czy to co potrzebuję jest w niej), a w bibliotekach w Krk nie ma jej (też się zdziwiłem). Wiem, że jest tam rozdział 4 - gięcie, może mi ktoś zeskanować (oczywiście nie cały rozdział :))?



Tagi:

Wróć do „Mechanika”