witam
jestem w trakcie przerabiania pepeszy na prezent dla kuzyna. temat zakładałem już kilka razy na różnych forach ale bez rezultatu. Dla pewności uspokajam jednostki upatrujące sobie we mnie terrorystę i handlarza bronią ze
Pepesza jest kupna legalnie i ma papiery ze została pozbawiona cech użytkowych.
przebudowa polega zamocowaniu wewnątrz "broni" systemu gazowego poruszającego zamkiem. zasada jest taka ze kurek otwiera zawór który kieruje co2 do rury gazów powrotnych co powoduje odskoczenie zamka.
kilka części było pobranych z dawcy crosmana C11
wykonałem już magazynek z gniazdem dla kapsuły co2, przyłącze ukryte w gnieździe magazynka doprowadzające gaz do wewnątrz komory nabojowej.
mam teraz problem ponieważ muszę wykonać zaworek który zmieści się w lufie (kaliber 7,62 mm). zaworek chciałem wykonać z 2 elementów obudowa i wewnątrz stożek z oringiem, jak wciśniemy stożek zawór jest otwarty.
przyjąłem ze średnica wewnętrzna obudowy zaworu to 2,5 - 3 mm, co przy założeniu ze lufa me wewnątrz luzu na 7,6mm daje nam grubość ścianki 2,3mm. odjąć gwint to da jakieś 1,8 - 2mm grubości ścianki
dodam że zakładam ciśnienia robocze w granicach 50 bar
próbowałem to liczyć ale nie mogę uwierzyć w odpowiedzi (wychodzi mi ze rurka z pa13 o podanych wymiarach wytrzyma spokojnie 500 bar)
z jakiego materiału wykonać taki zaworek? mam dużo aluminum (pa13) i mosiądzu. czy te materiały wytrzymają i będą bezpieczne?
Przeróbka pistoletu co2 - dobór grubości
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 9323
- Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
- Lokalizacja: mazowieckie
Re: Przeróbka pistoletu co2 - dobór grubości
Ciśnienie to stosunek siły do powierzchni.zimn pisze:zakładam ciśnienia robocze w granicach 50 bar
próbowałem to liczyć ale nie mogę uwierzyć w odpowiedzi (wychodzi mi ze rurka z pa13 o podanych wymiarach wytrzyma spokojnie 500 bar)
50 barów odpowiada 50 kG na centymetr kwadratowy.
Ponieważ powierzchnię będziesz miał rzędu milimetrów kwadratowych, to i siły będą znikome.
.
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 3705
- Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
- Lokalizacja: Błonie
- Kontakt:
Z czego byś tego nie zrobił, powinno wytrzymać. Średnica dość mała - dorabiam takie zawory mieszczące się w śrubie z gwintem M10x1 do wiatrówek. Robię je ze stali, ale i mosiądz i aluminium też wytrzymają. A ogólnie jedynym niebezpieczeństwem jest ucieczka gazu - całość będzie przecież wewnątrz lufy.