Parametry maszynowe - Sinumerik 840d

Ustawienie parametrów punktu wymiany narzędzia.

Rozmowy dotyczące budowy, działania i naprawy urządzeń automatyki przemysłowej

Autor tematu
Misiek183
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 0
Rejestracja: 11 lis 2017, 19:12

Parametry maszynowe - Sinumerik 840d

#1

Post napisał: Misiek183 » 11 lis 2017, 19:23

Witam

Poszukuję pomocy, mianowicie po backupie oprogramowania PLC we frezarce DMC63V (sterowanie sinumerik 840d) następuje kolizja przy wymianie narzędzia. Menu maszyny jest po niemiecku. Wygląda to tak, jakby magazyn nie trafiał dokładnie we wrzeciono, po czym przy cofnięciu następuje łamanie uchwytu narzędzia (blaszka na rewolwerze). Pytanie brzmi - gdzie w menu maszyny szukać parametrów odpowiedzialnych za pozycję wrzeciona przy wymianie narzędzia.




meler
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 kwie 2016, 03:55
Lokalizacja: iława

Re: Parametry maszynowe - Sinumerik 840d

#2

Post napisał: meler » 11 lis 2017, 21:36

Wszystko zależy w jaki sposób realizowana jest wymiana narzędzi. U nas jest realizowana przez osobny program a parametry dojazdu do magazynka są w Menu Parameters. Jesteś pewien, że nie można zmienić jezyka na angielski? Jak będe w poniedziałek w pracy to mogę dokładnie sprawdzić jak po kolei wejść


Dzidek12
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2018, 21:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Parametry maszynowe - Sinumerik 840d

#3

Post napisał: Dzidek12 » 25 maja 2018, 22:50

Stary temat ale tutaj kolega nie miał problemu z programem tylko ktoś zrobił to co ja dziś czyli przy... i głowica się podniosła co z kolei powodował właśnie nietrafianie magazynu w wrzeciono.

Poprosu miał przestawione osie to co ja teraz mama z osią Z przesunieta o 2.8mm I WYSTARCZY ZEBY ROZWALIĆ MAGAZYC A RACZEJ UCHWYT WYMIANY W DMC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Automatyka przemysłowa”