cambam - przesuwanie obiektów


Autor tematu
etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

cambam - przesuwanie obiektów

#1

Post napisał: etet100 » 28 mar 2014, 08:26

Witam

Testuje cambama demo w wersji najnowszej, trochę starszej i jeszcze w wersji beta. Sprawdzałem już dwa pewności nawet na kilku komputerach.

Problem jest taki:

Rysuje albo wczytuje jakikolwiek obiekt 3d (np rysuję okrąg na widoku XY i przez extrude robię z niego walec). Potem przełączam na widok XZ lub YZ (od przodu lub z boku) i chcę przesunąć obiekt w osi Z. Jak tylko przesunę minimalnie (w góre lub w dół) to obiekt znika. Czasami udaje się obiekt lekko ruszyć ale nie w tej osi (w X lub Y). Taki zniknięty obiekt nie wraca nawet kiedy zrobię zoom to fit.

Przesuwanie działa mi jedynie w widoku XY (widok z góry - przesuwam w osiach X lub Y) lub w widoku 3d (przesuwa się w różnych osiach ale nigdy w tej w której bym chciał).

Wg instrukcji i wszelkich tutoriali jest to oczywiście banalne i wszystkim oprócz mnie działa.

Co mogę robić nie tak ?



Tagi:

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: noel20 » 28 mar 2014, 14:37

Jeżeli jak obiekt ci zniknie, dalej jest w drzewku po lewej to mi przechodzą do głowy sterowniki karty graficznej.


Autor tematu
etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post napisał: etet100 » 28 mar 2014, 15:29

Żadne sterowniki bo testowałem już na kilku zupełnie różnych komputerach.

Przeczytałem teraz to:

http://www.cambam.info/doc/0.9.7/tutori ... ofile.aspx

i wychodzi, że do pozycjonowania obiektów 3d stosuje się inne metody. Ale żeby znikały przy próbie poruszenia myszką ? To jakiś idiotyzm.

Chciałem napisać na forum cambama ale jest tam jakaś głupia weryfikacja kont (weryfikacja na podstawie nicka i maila bo nic więcej się tam nie podaje) i czekam od jakiegoś czasu aż się admin zlituje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CamBam”