Zakup drukrki 3d

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
Trike3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Zakup drukrki 3d

#1

Post napisał: Trike3 » 11 lip 2017, 20:52

Witajcie.

Jaki typ drukarki polecacie?

Chciałbym zbudować, albo złożyć z elementów drukarkę, ponieważ ta co mam w domu po pierwsze nie jest moja, a po drugie średnio mi się podoba jej wykonanie.

Na aliexpress jest fajna drukareczka Anet A8, ktoś z Was miał do czynienia może ??

Chciałbym zmieścić sie w 1000 PLN.

Proszę o rady :-D




WurTur
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: Zakup drukrki 3d

#2

Post napisał: WurTur » 11 lip 2017, 23:00

Trike3 pisze:Witajcie.

Jaki typ drukarki polecacie?

Chciałbym zbudować, albo złożyć z elementów drukarkę, ponieważ ta co mam w domu po pierwsze nie jest moja, a po drugie średnio mi się podoba jej wykonanie.

Na aliexpress jest fajna drukareczka Anet A8, ktoś z Was miał do czynienia może ??

Chciałbym zmieścić sie w 1000 PLN.

Proszę o rady :-D
Trudno coś powiedzieć bez drukarki na swoim biurku i kilku prób. Z doswiadczenia wiem, że
dwa "te same" modele zamówione u tego samego sprzedawczy, od tego samego producenta,
mogą róznić się na tyle, że jedna bedzie w miarę dobrze działała, a drugiej nawet nie da
się złożyć. Reklamacje? Tak, jest na to szansa, ale pamiętaj, że za każdą paczkę z reklamacją
zapłacisz cło i czekasz z niepewnością co Ci przyslą.

Ta drukarka może być warta swojej ceny, ale jeśli będziesz miał pecha, to stracisz czas i
pieniądze.

Co do wad:

Drukarka ma dużo plastików. Gdy obudujesz, plastiki pod wpływem temperatury zaczną
płynąć. Gdy nie obudujesz, to wydruki z niektórych filamentów nie będą możliwe.

Niska rozdzielczość w osi Z. Naprawdę jest kolosalna różnica w jakości pomiędzy skokiem
w osi Z 0.1 a 0.05. Mniejszych skoków nie próbowałem nigdy.

Nie wiem czy ma przekładnię na ekstruderze, nie widać na rysunku. Moim zdaniem
absolutne minimum to przekładnia 5:1.

Podejrzanie duże pole robocze relatywnie do wagi i stabilności drukarki, raczej sam będziesz
musiał to usztywnić i dociążyć. Takie duże pole robocze (wiem z doświadczenia) wygina
się. Ugięcie o 0.05mm baaardzo zwiększa ryzyko odklejania się wydruku od stołu lub
szorowania dyszą po stole.

Podejrzanie duża szybkość drukarki, jak uzyskasz 30mm/s z zachowaniem jakości to
będzie dobrze - a może to robił jakiś geniusz? Nie wiem.

Inne wady mogą też się pojawić, ale dla nikogo nie będą oczywiste na podstawie samego
rysunku i kilku danych technicznych.

A tak poza tym co chcesz drukować? :D

Pozdrawiam


rendejad
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 438
Rejestracja: 25 paź 2011, 09:02
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Zakup drukrki 3d

#3

Post napisał: rendejad » 13 lip 2017, 00:16

Trike3 pisze:Witajcie.
Jaki typ drukarki polecacie?
Chciałbym zbudować, albo złożyć z elementów drukarkę, ponieważ ta co mam w domu po pierwsze nie jest moja, a po drugie średnio mi się podoba jej wykonanie.
Na aliexpress jest fajna drukareczka Anet A8, ktoś z Was miał do czynienia może ??
Chciałbym zmieścić sie w 1000 PLN.
Proszę o rady :-D
Ten twój Anet A8, to nic innego jak kolejna wersja najgorszego projektu świata czyli i3 Josefa Prusy.
Jak już ktoś to tutaj określił jest to kiwak. Nie do ustabilizowania.
A już robienie tego z plexi jest czystym oszustwem.
Prusa miał genialny pomysł z i2 tylko facet ma ADHD i niczego nie dopracowuje do końca.
Po kilku poprawkach i2 jest genialnie stabilna i sztywna, szczególnie z aluminium.
Kiedyś kolega się założył i stanął na swojej drukarce (i2 z aluminium). I nic, cały czas drukowała jak należy a gość waży z 80 kg.

[ Dodano: 2017-07-13, 00:32 ]
WurTur pisze:
Drukarka ma dużo plastików. Gdy obudujesz, plastiki pod wpływem temperatury zaczną
płynąć. Gdy nie obudujesz, to wydruki z niektórych filamentów nie będą możliwe.
Niska rozdzielczość w osi Z. Naprawdę jest kolosalna różnica w jakości pomiędzy skokiem
w osi Z 0.1 a 0.05. Mniejszych skoków nie próbowałem nigdy.
Nie wiem czy ma przekładnię na ekstruderze, nie widać na rysunku. Moim zdaniem
absolutne minimum to przekładnia 5:1.
Podejrzanie duże pole robocze relatywnie do wagi i stabilności drukarki, raczej sam będziesz
musiał to usztywnić i dociążyć. Takie duże pole robocze (wiem z doświadczenia) wygina
się. Ugięcie o 0.05mm baaardzo zwiększa ryzyko odklejania się wydruku od stołu lub
szorowania dyszą po stole.
Podejrzanie duża szybkość drukarki, jak uzyskasz 30mm/s z zachowaniem jakości to
będzie dobrze - a może to robił jakiś geniusz? Nie wiem.
Inne wady mogą też się pojawić, ale dla nikogo nie będą oczywiste na podstawie samego
rysunku i kilku danych technicznych.
A tak poza tym co chcesz drukować? :D
Pozdrawiam
WurTur, to co ty wypisujesz to jest bełkot pijaka nad ranem.
W obudowie drukarki NIGDY nie będzie temperatury przy której popłynie plexi.
No chyba, że ktoś ma nierówno pod sufitem i BAAAARDZO się postara.
Aczkolwiek kupowanie drukarki z plexi to inny kretynizm.

Nie ma ŻADNEJ różnicy między skokiem w osi Z 0,1 a 0,05 bo nikt takiego małego skoku w reprapach nie używa.
Tak samo jak twoich z nosa wydłubanych dysz 0,1 i 0,05.
A nawet gdyby komuś odbiło i chciał użyć skoku osi Z 0,05 to sobie to skonfiguruje w ustawieniach.

I przestań brać to co bierzesz bo ten zalew twoich wypocin to stek bzdur.
Spróbuj coś takiego nabazgrolić na którymś forum druku 3D to cię zabiją śmiechem.


WurTur
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:36
Lokalizacja: Toruń

Re: Zakup drukrki 3d

#4

Post napisał: WurTur » 13 lip 2017, 10:11

rendejad pisze: Ten twój Anet A8, to nic innego jak kolejna wersja najgorszego projektu świata czyli i3 Josefa Prusy.
Znowu gołe słowa, żadnego wydruku z prusy i "lepszych" drukarek nie umie podać.

rendejad pisze: Jak już ktoś to tutaj określił jest to kiwak. Nie do ustabilizowania.
Jednak tego na 100% pewnym być nie można. Moją jakoś się udało.
rendejad pisze: Prusa miał genialny pomysł z i2 tylko facet ma ADHD i niczego nie dopracowuje do końca.
Po kilku poprawkach i2 jest genialnie stabilna i sztywna, szczególnie z aluminium.
Kiedyś kolega się założył i stanął na swojej drukarce (i2 z aluminium). I nic, cały czas drukowała jak należy a gość waży z 80 kg.
Co chcesz właściwie powiedzieć?




[ Dodano: 2017-07-13, 00:32 ]
WurTur pisze:
Drukarka ma dużo plastików. Gdy obudujesz, plastiki pod wpływem temperatury zaczną
płynąć. Gdy nie obudujesz, to wydruki z niektórych filamentów nie będą możliwe.
Niska rozdzielczość w osi Z. Naprawdę jest kolosalna różnica w jakości pomiędzy skokiem
w osi Z 0.1 a 0.05. Mniejszych skoków nie próbowałem nigdy.
Nie wiem czy ma przekładnię na ekstruderze, nie widać na rysunku. Moim zdaniem
absolutne minimum to przekładnia 5:1.
Podejrzanie duże pole robocze relatywnie do wagi i stabilności drukarki, raczej sam będziesz
musiał to usztywnić i dociążyć. Takie duże pole robocze (wiem z doświadczenia) wygina
się. Ugięcie o 0.05mm baaardzo zwiększa ryzyko odklejania się wydruku od stołu lub
szorowania dyszą po stole.
Podejrzanie duża szybkość drukarki, jak uzyskasz 30mm/s z zachowaniem jakości to
będzie dobrze - a może to robił jakiś geniusz? Nie wiem.
Inne wady mogą też się pojawić, ale dla nikogo nie będą oczywiste na podstawie samego
rysunku i kilku danych technicznych.
A tak poza tym co chcesz drukować? :D
Pozdrawiam
rendejad pisze: WurTur, to co ty wypisujesz to jest bełkot pijaka nad ranem.
W obudowie drukarki NIGDY nie będzie temperatury przy której popłynie plexi.
No chyba, że ktoś ma nierówno pod sufitem i BAAAARDZO się postara.
Aczkolwiek kupowanie drukarki z plexi to inny kretynizm.
Plastik to plastik, przy 60 stopniach nie ma już takich właściwości jak przy 25-30.
Słyszał o zmęczeniu materiału? Ile to wytrzyma jak będzie drukowało w 60 stopniach?

WurTur pisze: Nie ma ŻADNEJ różnicy między skokiem w osi Z 0,1 a 0,05 bo nikt takiego małego skoku w reprapach nie używa.
TO tak jakbyś napisał, nie ma żadnej rożnicy pomiędzy syrenką a mercedesem, bo nie mam
ani syrenki ani mercedesa. Rożnica pomiędzy 0.1 a 0.05 jest ogromna i nie ma na to wpływu
co kto gdzie używa.
Tak samo jak twoich z nosa wydłubanych dysz 0,1 i 0,05.
U jak mi miło, mogłeś napisać z du** wydłubanych.
A nawet gdyby komuś odbiło i chciał użyć skoku osi Z 0,05 to sobie to skonfiguruje w ustawieniach.
O ile można bez zmiany, rekompilacji i wgrania software.
I przestań brać to co bierzesz bo ten zalew twoich wypocin to stek bzdur.
Spróbuj coś takiego nabazgrolić na którymś forum druku 3D to cię zabiją śmiechem.
Czemu nie podasz żadnych konkretów? Wiesz co to znaczy slowo konkret? Gdzie są wydruki z
Twojej super dokładnej drukarki? Rozmowa mogła się skończyć dawno temu, ale jedyne
co umiesz opisać to "dłubanie w nosie" i "stek bzdur". Prowadzisz rozmowę jak przedszkolak.

[ Dodano: 2017-07-13, 11:39 ]
Trike3 pisze:Witajcie.

Jaki typ drukarki polecacie?

Chciałbym zbudować, albo złożyć z elementów drukarkę, ponieważ ta co mam w domu po pierwsze nie jest moja, a po drugie średnio mi się podoba jej wykonanie.

Na aliexpress jest fajna drukareczka Anet A8, ktoś z Was miał do czynienia może ??

Chciałbym zmieścić sie w 1000 PLN.

Proszę o rady :-D
Zobacz filmy na stronie, te darmowe:

https://strefakursow.pl/kursy/3d/kurs_m ... ?ref=35125

Na jednym z filmów, gdy drukarka rozpoczyna druk (moment filmu 1:23), można zobaczyć
gołym okiem jak wariują nagwintowane pręty (trudno to w ogóle nazwać śrubami trapezowymi).
Bicie jest rzędu 3-5mm. Jeśli przyślą CI sprzęt z takimi "śrubami trapezowymi", to w ogóle
będzie Ci ciężko uruchomić to.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”