Zlecę wydruk 3D DUŻEGO modelu

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D
Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#11

Post napisał: bratanek65 » 30 cze 2017, 13:38

To jest właśnie drukarka Stratasys, obecnie 3D Systems.
Wszystkie reprapo-pochodne KILO czy Zortrax nawet nie przechodziły w pobliżu jakości Stratasysa.



Tagi:


Bostom
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 174
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:06
Lokalizacja: małopolska

#12

Post napisał: Bostom » 30 cze 2017, 14:30

Można gdzieś poczytać o tym projekcie (w sensie samochodzie)?


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#13

Post napisał: Steryd » 30 cze 2017, 17:34

bratanek65, stratasys i 3d systems, to 2 różne firmy. Fdm 3d systems to zwykły reprap, tylko 3 razy droższy.
Można?
Morzna!!!

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#14

Post napisał: bratanek65 » 30 cze 2017, 19:34

A faktycznie. Tyle tych firm ostatnio połknęli, że już mi się merda.


Autor tematu
dżarosław
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2017, 09:45
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post napisał: dżarosław » 30 cze 2017, 21:23

Bostom pisze:Można gdzieś poczytać o tym projekcie (w sensie samochodzie)?
projekt niestety jest jeszcze w czarnej d... :neutral: Nigdzie nie opisywałem, bo póki co nie ma czego opisywać. Nie ukrywam też, że nie chciałbym tutaj zdradzać szczegółów. Potencjalni wykonawcy pytają o pliki STEP i STL. Nie chciałbym aby któryś z nich wiedząc do czego to to, postanowił sprzedać projekt lub samemu uruchomić produkcję. Kosztowało mnie to kupę pracy i wiele godzin z suwmiarką pod maską silnika (bardzo ograniczona przestrzeń między głowicami) i przymiarkami wydruków 2D, a jeszcze sporo przede mną. Zrobiłem rozeznanie i już wiem, że mam szansę sprzedawać kolektor za wielką wodą. Dzisiaj pasja, a może jutro biznes. Obecnie niestety kiepsko z potencjałem, ale wiadomo, początki zawsze są ciężkie, a zwyciężają zdeterminowani, który podejmą ryzyko. Zdradzę tylko, że chodzi o pancerne V8 z lat 90tych, które bez odprężania/zakuwania silnika dzielnie zniesie 400 koni, a po odprężeniu nawet 600 i to nadal na seryjnych wnętrznościach. Takie projekty jeżdżą i się nie psują o dziwo. Silnik będzie doładowany dużym kompresorem montowanym m.in. w Jaguarach (rozwinięcie technologiczne sprężarki Rootsa). Ów silnik albo pozostanie w budzie luksusowego klasyka, który dostałem w cenie silnika i mogę remontować, albo trafi do nowoczesnej budy, nie zdradzającej potencjału bijącego w niej serducha :cool:
Sądzę, że temat kolektora będzie dojrzewał, a ja, aby nie było przestojów, wrócę do pospawania oryginalnego kolektora, który jest praktycznie przygotowany, pofrezowany, flansze wycięte (nie spełniał moich oczekiwań dlatego powstał projekt 3D). Później podmianka i sprzedaż po kosztach tego pospawanego.

poniżej w dwóch wersjach z dodatkowymi elementami, które będą z kompozytów

Obrazek
Obrazek


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#16

Post napisał: Steryd » 30 cze 2017, 21:48

Nikt Ci tego nie wyceni bez pliku 3d, ale raczej wątpliwe, żeby firmy zajmujące się drukiem 3d na skalę przemysłową nie zachowywały w tajemnicy modeli potencjalnych klientów. Chyba, że mowa o jakichś firmach z szopy. Nikt poważny tak się nie zachowa, bo klient nie wroci i jeszcze narobi smrodu po internetach i można się zwinąć z jnteresem.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
dżarosław
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2017, 09:45
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post napisał: dżarosław » 30 cze 2017, 22:49

chciałbym abyś kolego miał rację. Poważni ludzi postępują tak, jak to opisałeś. Niestety nie wiem, kto w odpowiedzi na moje zapytanie w innym dziale oraz na oferii prosi o plik step. Nie mam szansy tego zweryfikować. Co innego firmy, które sam znajdę, popytam o reputację i wyślę zapytanie. Poza tym zauważ, że polscy "rzemieślnicy" rzadko się przejmują roszczeniami człowieka "z ulicy". To tylko epizodyczny klient, a nie przedsiębiorca, więc co im zaszkodzi? Prawo jest nieskuteczne. Znajomi produkujący automatykę przemysłową podpisują często umowę lojalnościową. Wyłoniony wykonawca oczywiście dostanie ode mnie pliki jakie potrzebuje, ale wierz mi, nie chcę tych samych plików wysyłać do 50ciu anonimowych ludzi. Zapytam dystrybutora softu o format zapisu nie nadający się do stworzenia G-kodów czy wydruku 3D i taki plik plus zwymiarowane rysunki techniczne udostępnię do wyceny. Te wewnętrzne elementy kolektora są mało istotne, więc takich obaw nie mam. Będę słał bez ograniczeń.


jareks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 105
Rejestracja: 25 sie 2015, 18:09
Lokalizacja: Wwa

#18

Post napisał: jareks » 30 cze 2017, 23:53

Tak na marginesie. Czy masz pewność że zamodelowany kolektor będzie pasował? Może już na tym etapie powinieneś sprawdzić to nawet na średniej jakości wydruku FDM na reprap


Autor tematu
dżarosław
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2017, 09:45
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post napisał: dżarosław » 01 lip 2017, 00:12

Też o tym myślałem. Dla obnizenia kosztów mógłbym wydrukować tylko do poziomu śrub mocujących łącznie z dolną ścianą, bo to najistotniejsza część kolektora. Jak cena będzie do przełknięcia to tak zrobię. Na razie drukowałem na papierze przekroje w skali 1:1 kleiłem je na karton, wycinałem otwory na śruby i ocenialem spasowanie szukajac przy okazji dodatkowych mm wolnej przestrzeni. Problem się zacznie przy "powiększeniu" projektu o skucz odlewniczy. Dla aluminium to 1,5 procent, ale np. dla powszechnego w motoryzacji stopu siluminu (aluminium + coś tam) to np. 1,19 % - 1,48 %. Są rożne siluminy i mam aktualnie dylemat o jaką wartosc skurczu powiększyć kolektor przed wydrukiem/frezowaniem. Wydruku sporządzonego pod formę już nie przymierzę, bo przez dodatkowe mm nie zmieści się w dostępnej przestrzeni. Co gorsza odlew też moze się minąć z zakladanym skurczem i wtedy kosztowna zabawa w kolejne próby

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”