Aluminium na stół

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
quartis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2008, 12:07
Lokalizacja: Poznań

Aluminium na stół

#1

Post napisał: quartis » 21 lip 2016, 22:43

Witam

Obecnie pracuje na Graber i3 w wersji oryginalnej. Ponieważ sztywność pewnych elementów zaczęła mnie denerwować postanowiłem podrukować nowe części zastępując mdf.
Jednym z elementów który chciałem wymienić był stół. Obecnie mam kanapkę składającą się ze sklejki, mk2b i na to szyba hartowana.
Na tym stole nie jest źle, jednak chciałem zmienić układ i zrobić kanapkę w stylu mk2b (grzałka kaptonowa), płyta aluminiowa i na to lustro.
Po doświadczeniach związanych z kupowaniem formatek aluminiowych zacząłem mieć dylematy. Raz dostałem formatkę przyciętą chyba gilotyną (krzywa maksymalnie), potem niby wycięta cnc (ale i tak widać było krzywiznę - ale jakoś to naprostowałem).
Czy faktycznie próbować dostać formatkę aluminiową precyzyjną np. PA13 albo szlifowaną? Czy w ogóle odpuścić sobie temat bo i tak się wykrzywi? Jak w ogóle wygląda cena takich rarytasów w formacie 220x220mm?



Tagi:


Freeway
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 27 sie 2014, 08:16
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: Freeway » 10 sie 2016, 11:36

Warto, robię czasami takie formatki z alu precyzyjnego PA13. Koszt wychodzi pi razy oko około 100zł dla blachy 5-6mm


ralph177
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:49
Lokalizacja: podkarpackie

#3

Post napisał: ralph177 » 19 paź 2016, 14:16

Tyle, że przy takiej formatce będzie ciężej uzyskać wysoką temperaturę, no ale to zależy już od materiału na którym drukujesz (czy takiej temp. potrzebujesz). Ja w swoim składaku formatkę stołu wykonałem z aluminiowych płaskowników grubości 4 mm znitowanych ze sobą, z wywierconymi otworami pod mocowanie łożysk liniowych. Pomiędzy formatkę, a mk2b podwójny korek szyba regulowana za pomocą śrub z (prawie skończonymi, połowa wydrukowana) uchwytami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”