Pierwsza drukarka +/- 5000 zł - Opinie

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D
Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#21

Post napisał: syntetyczny » 26 sty 2016, 14:43

To może jakaś recenzja daVinci, bo za każdym razem gdy spotykam się z pozytywną opinią, to użytkownicy jakoś małomówni są co do samej obsługi drukarki. Program, slajser, kalibracja drutu itp. Bo Ja osobiście uważam to za fajne urządzenia, ale nigdy nie miałem okazji na tym drukować.


Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Tagi:


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#22

Post napisał: jarekk » 26 sty 2016, 14:58

bratanek65 pisze: No i oryginalną szybkę musiałem okleić kaptonem żeby lepiej trzymało.
Lakier do włosów rulez!!! Dużo wygodniejszy niż kapton - zużyłem już 4 spray'e ( Taft Ultra Pure)

I pytanko - ciekawe jak ta by się sprawowała - razem ze skanerem

https://aemca.pl/glowna/46-da-vinci-10- ... kaner.html

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#23

Post napisał: bratanek65 » 26 sty 2016, 15:14

Jeśli stosujesz drut firmowy to żadna kalibracja nie jest potrzebna.
Ten, który kupuje akurat też nie wymagał żadnej kalibracji. Przypadkowo ma takie same parametry jak oryginał :-D
Poza tym nic mnie nie interesuje. Wybieram grubość warstwy (0,1-0,4) szybkość druku i czy ma być pięknie, normalnie czy przeciętnie. I start.
Najczęściej wystarcza mi normalnie i warstwa 0,2-0,3.
Jak to będzie w nowej wersji gdzie już z zasaday można stosować niezależny filament to nie wiem. Na razie mam wersję 1.0, PRO nie potrzebuję bo niczego nie muszę zmieniać.

[ Dodano: 2016-01-26, 15:17 ]
jarekk pisze:
bratanek65 pisze: No i oryginalną szybkę musiałem okleić kaptonem żeby lepiej trzymało.
Lakier do włosów rulez!!! Dużo wygodniejszy niż kapton - zużyłem już 4 spray'e ( Taft Ultra Pure)l
Nie za bardzo. Taśmą oklejam raz na kilka miesięcy i mam spokój a z lakierem musiałbym biegać co chwilę.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#24

Post napisał: Zaremba » 26 sty 2016, 20:02

jarekk pisze:Teraz czekam na jakąś SLS - może wreszcie ktoś w końcu wypuści coś za rozsądną cenę :cry:
Uśmiałem się do łez jakieś 1,5 roku temu kiedy jakaś polska pseudo firemka zapowiadała że już, już wypuszcza na rynek drukarkę SLS za 5k zielonych. Dostali na to w ch...j siana z Unii i jak dotąd cisza. Próbowali wynająć mojego znajomego żeby im ogarnął sprawy laserowe bo nie wiedzieli z której strony na to patrzeć ale zaproponowali mu jakieś śmieszne grosze i ich olał.
Jakiś student-dziennikarzyna nawet pisał o tym w jakimś internetowym periodyku że to już jest i zaraz wejdzie do sprzedaży :-D
Lata mijają i cisza.


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#25

Post napisał: jarekk » 26 sty 2016, 22:38

Zaremba pisze: Lata mijają i cisza.
Nawet wiem o której - niby ma być w kwietniu.
Ale nikt jej nie widział, nie ma nawet jednego testu prototypu przeprowadzonego przez kogoś niezależnego.

Wiem - poczekamy. Ale w końcu komuś się uda, przynajmniej taką mam nadzieję.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#26

Post napisał: Zaremba » 26 sty 2016, 23:55

Jedyna droga żeby uzyskać rozsądną cenę to spiekanie głowicą termiczną ale to już nie będzie SLS. Lasery są za drogie. Reszta też.
Trzeba by ogromnych środków żeby samemu zacząć produkować lasery, głowice galvo, optykę i całą resztę. I kilkuset inżynierów.


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#27

Post napisał: jarekk » 27 sty 2016, 09:26

Zaremba pisze:J Lasery są za drogie. Reszta też.
Trzeba by ogromnych środków żeby samemu zacząć produkować lasery, głowice galvo, optykę i całą resztę. I kilkuset inżynierów.
To nie kwestia laserów. Nawet nie galvo i luster ( choć większosć używa laserów półprzewodnikowych na konstrukcjach bramowych). Problem jest w tzw. "reszcie"

Gwoździem programu jest sposób uzyskania dobrej "spoistości" materiału. Nie sztuką podgrzać wszystko do temperatury nieco poniżej topnienia i ostatnie 10 stopni uzyskać np. laserem 3..4W. Niestety okazuje się że taki materiał potem jest grudkowaty i mało trwały. Nawet użycie gazów obojętnych nie pomaga. Całą sprawę pogarsza jeszcze elektryczność statyczna - proszek elektryzuje się i proszek nierówno się rozkłada.

Brakuje niezawodonej technologi jak to wszystko połączyć. Da się, bo są takie profesjonalne maszyny. Ale jeszcze nikt z rynku low-cost się ich nie dopracował.


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#28

Post napisał: Zaremba » 27 sty 2016, 17:04

Bajki.
Ruchomym laserem niczego nie zrobisz. Możesz próbować do u...nia.
Materiał musi być w odpowiedni sposób stapiany (właściwa sekwencja) inaczej albo za szybko wystygnie i nie przyklei innego fragmentu albo się odkształci a jak się podniesie choćby o włos to już nie naniesiesz następnej warstwy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”