Strona 1 z 2
LeapFrog Creatr HS- czy warto?
: 14 cze 2014, 13:22
autor: WP Kamil
Jak w temacie- jakie niespodziewanki przykre i te miłe mogą mnie spotkać po zakupie CreatrHS albo Creatr standard.
Dlaczzego postawiłem na LeapFrog:
-cena powyższe modele delikatnie przekraczają mój budżet
-pole robocze- najdłuższy bok w opcji z dwoma extruderami 30cm- taką właśnie wartość założyłem
-podwójny extruder, szeroki wybór standardowych filamentów jak mi się zdaje- w opozycji do dydekowanych filamentów np. jak u Zortaxa
-stawiałem na zamkniętą całkowicie konstrukcję ze względu na czas rozgrzewania (może ktoś mnie wyprowadzi w błędu) ale wydaje się mi że powyższe modele przy niewielkim nakładzie pracy również da się zabudować/ przykryć folią syropianową itp.
Jestem jednakże wciąż otwarty na inne opcje/produkty- nie zakończyłem poszukiwań. Dopuszczam również zakup kitu do samodzielnego montażu. Jeśli ktoś miał okazję dotknąć, widzieć albo swoim doświadczeniem właściwie ocenić potencjał- będę wdzięczny.
: 15 cze 2014, 20:52
autor: syntetyczny
A czego kolego oczekujesz od tej konstrukcji? Drukarka jak drukarka. Ma swoje wady: pfte w głowicy, repetiera jako program hostujący(czyli wciąż RepRap),
ale ma i zalety:
2 głowice, duży obszar druku i cena. Dosyć niska jak na tą cenę.
: 16 cze 2014, 12:03
autor: WP Kamil
Pozniej doczytam co to te PFTE w glowicy. Oczekuje w miare bezproblemowej obslugi tzn wsadzic filament, rozgrzac, zadac parametry i niech sie drukuje. Projektuje w SolidWorks i z niego beda pochodzic pliki *.slt. A i potrzebuje tych 30cm na dlugosci.
Nie doczytalem sie natomiast czy stol jest samopoziomujacy sie i czy ma np pomiar odleglosci pomiedzy glowica a stolem bo niektorzy sie tym chwala i nie wiem na ile to istotne w codziennej praktyce.
: 16 cze 2014, 15:32
autor: syntetyczny
Nie spotkałem się, aby jakikolwiek projekt od tak kliknąć drukuj zadziałał na drukarkach poniżej 10tyś zł. Takie rzeczy tylko na objetach, a to inna kategoria cenowa.
Samobazowanie, czujniki itp. to bajer, który wg mnie nie poprawia życia, a płaci się za niego extra.
: 16 cze 2014, 16:27
autor: WP Kamil
Moze ujme to inaczej, czy w swojej kategori cenowej tj. ponizej 8tys. PLN drukarka Leapfrog jest jedna z lepszych, ewentualnie jedyna o tak duzym polu roboczym, czy tez dajej szukac.
: 16 cze 2014, 17:58
autor: syntetyczny
No większej nie uraczysz;)
: 16 cze 2014, 20:50
autor: WP Kamil
Kolego Syntetyczny na stronie
https://www.lpfrg.com/product/creatr-hs/ producent podaje że standardowe oprogramowanie dla drukarki CreatrHS to Simplify3D czyli chyba nie klon RepRapowego rozwiarstwiacza? Głowice, dysze- jak koledzy oceniliby poziom wymienialności?
: 16 cze 2014, 22:25
autor: syntetyczny
Mówi kolega o slicerze, a ja mówię o firmware-host, a to 3 zupełnie inne rzeczy.
Dystrybutorem Leapfroga w Polsce jest printilla, radzę wejść na ich stronę i zobaczyć co mają w sklepie.
: 17 cze 2014, 11:06
autor: WP Kamil
Mieszkam i pracuje w UK. Wlasnie zarekomendowalem szefowi Leapfroga HS- on z kolei rozglada sie za chinszczyzna bo to zaledwie polowa ceny ktora zaoferowalem ja, mam nadzieje ze go przekonam. Innego pomyslu nie mam i sie chyba nie doczekam- z kolega Syntetyczny nikt na temat druku 3D w polemike nie wejdzie

Co do oprogramowania hosta to jesli oparte jest to na open source to o ile firma zniknie z rynku a elektronika padnie to da sie ja wymienic na cos z RepRap a nawet i jakie AurduinoMega zaprogramowac i wcisnac.
: 17 cze 2014, 11:12
autor: syntetyczny
Elektronika nie pada od tak, więc nie ma problemu. Zastrzegam, że to tylko moja opinia, bo oczywiście ktoś może się z nią nie zgadzać;)