Witam,
Właśnie opublikowano artykuł na temat kolejnego głównego patentu o nazwie selektywne spiekanie laserowe, który wygaśnie w lutym 2014 roku.
Przypomnę tylko, że to następny wygasający patent po wygaśnięciu kilka lat temu patentu na osadzanie topionego materiału.
Patent na SLS hamował rozwój tej dziedziny produkcji urządzeń, a także samego procesu drukowania.
Prawdopodobnie po wygaśnięciu tego patentu, nastąpi wysyp tanich, otwarto-źródłowych drukarek 3D z Chin i nie tylko.
Polecam zapoznać się z tym artykułem - niestety w jęz. angielskim.
Dla leniwych lingwistów - przetłumaczone przez google.
Proces drukowania 3D z zastosowaniem SLS:
[youtube][/youtube]
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Patent na drukarki 3D
-
- Specjalista poziom 2 (min. 300)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 324
- Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
- Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
- Kontakt:
-
- Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 2788
- Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
- Lokalizacja: Wrocław
Patent ma raczej związek z wykorzystywaniem pomysłu do celów komercyjnych oraz z blokadą dostępu do szczegółów technologicznych. Na czekanie szkoda czasu. Lepiej chyba, jeżeli jest potrzeba i zbiegnie się z paroma innymi warunkami jak finanse, czas i wena twórcza, tworzyć coś swojego. Może nawet bardziej zwariowanego. Gdyby jednak okazało się że w wyniku kolejnych poprawek i udoskonaleń w przepisach nawet amatorskie wykorzystanie patentu miało by być ścigane to lepiej swojej koncepcji nie publikować ani nikomu nie pokazywać. Ktoś przechwyci, opatentuje i nawet rzeczywisty autor nie będzie mógł użyć
Oparte na prawie wyłudzenie czy wywłaszczenie nazywa się uczenie "przejęciem" i funkcjonuje od dawna. Tak na przykład instalacje przyłączeniowe wody, kanalizacji i gazu do mojej posesji wykonane w całości za moje pieniądze zostały przejęte przez odpowiednie organizacje państwowe bez grosza zwrotu kosztów. Na dokładkę teraz na fakturze część rachunków za które płacę wynika z opłaty za linie przesyłowe. Za mój odcinek pewnie też.
