Chociaż podobno nad naszymi głowami usiłuje się spowolnić wejście druku 3D " pod strzechy" ,
wszystko wskazuje na to, że tego procesu nie uda się już zatrzymać.
Jeśli nie będziemy mogli tego sprzętu kupić, to sobie sami zbudujemy
"7 nowych materiałów do druku 3D "
GENIALNE.. kurcze
Jedyne pytanie jak stworzyć taką głowicę np. do żywicy, betonu?
Hmmm... jakieś pomysły ?
Sól
Polimery Cementu
: 16 kwie 2013, 12:30
autor: diodas1
Rzeczywiście do tworzenia unikatowych elementów architektury ogrodowej taka maszynka to byłby skarb. Z artykułu do którego link podał pltmaxnc, wynika że to nie w konstrukcji urządzenia jest problem tylko w technologii materiałów. Pszczoły też budują swoje gniazda "drukując" je warstwami z niezbyt mocnego materiału ale proces tworzenia pojedynczej komórki trwa długo. Chciałoby się żeby druk komercyjny był szybszy, nie tracąc na trwałości i wytrzymałości. Rzeźba nie może rozsypywać się pod własnym ciężarem. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić drukareczkę składającą się z połączonych w sieć komputerową żurawi i podajników masy betonowej do warstwowego tworzenia rzeźb monumentalnych.
: 16 kwie 2013, 12:50
autor: tanifon
diodas1 pisze:Rzeczywiście do tworzenia unikatowych elementów architektury ogrodowej taka maszynka to byłby skarb. Z artykułu do którego link podał pltmaxnc, wynika że to nie w konstrukcji urządzenia jest problem tylko w technologii materiałów. Pszczoły też budują swoje gniazda "drukując" je warstwami z niezbyt mocnego materiału ale proces tworzenia pojedynczej komórki trwa długo. Chciałoby się żeby druk komercyjny był szybszy, nie tracąc na trwałości i wytrzymałości. Rzeźba nie może rozsypywać się pod własnym ciężarem. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić drukareczkę składającą się z połączonych w sieć komputerową żurawi i podajników masy betonowej do warstwowego tworzenia rzeźb monumentalnych.
Widocznie jestem wizjonerem..
Myślę ze warto obserwować nowe technologie druku 3D..
: 16 kwie 2013, 15:19
autor: kak
Tu jest film o drukowaniu betonem:
: 16 kwie 2013, 15:35
autor: pitsa
Trochę powoli to się rozwija. Chciałbym zmontować coś do piasku z żywicą. Może kiedyś znajdzie się na to czas...
Ciekawa jest idea budowy solarnej (dobre na kryzys energetyczny) oraz budowle szkieletowe - odpowiednia struktura wewnętrzna do przenoszenia obciążeń. Już tutaj o tym pisałem: Solar rapid prototyping i produkcja z pustynnego piasku .
Tu przykład wykorzystania słońca do budowy dróg: