Problem z piko

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC

RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1616
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#21

Post napisał: RobWan » 02 kwie 2015, 23:10

mc2kwacz pisze:Ta krańcówki mechaniczne są zapewne zamontowane jako referencje, i faktycznie do niczego się nie nadają.
Nie czytałeś wątku to nie wiesz. :grin:
On w maszynie nie ma żadnej krańcówki.
ezbig (poprawiam się, chodzi oczywiście o gripsed-a), na razie nic nie kupuj. Opanuj to co masz. Widać, że raczej nie będziesz obrabiał elementów, które trzeba pozycjonować na stole. To bez krańcówek dasz radę.
Pod tym linkiem będzie filmik gdzie pokazuję jak masz ręcznie zbazować maszynę.
Ale będzie dostępny za kilka godzin, bo teraz YT pokazuje 1,5h a są dwa pliki.
http://youtu.be/gz_8sPCwRJo


Robert
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 01:07 przez RobWan, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#22

Post napisał: mc2kwacz » 02 kwie 2015, 23:28

No nie czytałem, ale za to wiem że to nie ezbiga maszyna ;)
Na fotce jest krańcówka a na drugiej plątanina kabelków w okolicach zacisków krańcówek. Trzeba mieć na bieżąco w głowie opis piko żeby wiedzieć, czy to krańcówki bazujące czy limity. Faktyczne - to nie są bazy.

A ja odwrotnie - będą go na mawiał, żeby od razu zainstalował sobie proste krańcówki referencyjne kosztem 200zł. Bo bez tego może dojść do dzwona i szczególnie operowanie osią Z jest b. ryzykowne.
To jest maszyna do pracy a nie zabawka ze sklejki i plastiku. Pewne minimum musi być spełnione a krańcówki referencyjne do tego minimum się zaliczają.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#23

Post napisał: ezbig » 03 kwie 2015, 00:56

:grin: :grin: :grin: ja nic nie kupuje. Próbowałem tylko pomóc autorowi wątku, ale wyszło przy okazji, że maszyna nowa od producenta. Dodałem od siebie, że to chyba jakaś tendencja się pojawia w branży - sprzedawanie maszyn bez instrukcji obsługi. W tamtym roku miałem 5 klientów, u których robiłem za "wsparcie producenta". Było to 5 osób w identycznej sytuacji: klient zapłacił, urywa się kontakt z producentem. Maszyny bez żadnej instrukcji. Dokumentacja to instrukcja od płyty głównej sterowania i instrukcja od sterowników. Nic poza tym. Dziadostwo totalne. Ja nie wyobrażam sobie wydać 10 000 - 20 000 zł za maszynę (takie były u tych 5 klientów) i nie dostać nawet prostej ulotki na kartce A4 jak włączyć, zbazować, ustawić offset, wczytać gkod i odpalić frezowanie. Sam już nie wiem, czy to rynek taki zepsuty, czy klienci tacy naiwni.

Kupiłem ostatnio z kolegą 20-letnie centrum obróbcze (tzn. on kupił) i sprzedawca nie tylko pokazał na żywo co i jak się robi, ale również dał 3 segregatory zawierające DTR i instrukcję obsługi po polsku (nawet g-kody ładnie opisane tam były).


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#24

Post napisał: mc2kwacz » 03 kwie 2015, 01:13

To nie rynek zepsuty, tylko ledwo co piśmienne kmioty biorą się za działalność gospodarczą, ignorując przepisy (bo trza chcieć czytać i do tego rozumieć co się czyta) oraz zasady społecznego współistnienia. Ale jakie może mieć zasady ktoś, kto jeszcze 2 pokolenia temu z gospodarskim przychówkiem w jednej izbie zimą mieszkał?
Klienci też oczywiście winni, że takich producentów nie sprowadzają "do parteru", mając do tego instrumenty.
Nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek zdołamy dogonić poziomem kultury technicznej kraje zachodnie. Bo to nie jest tylko 60 lat socjalizmu do skasowania.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#25

Post napisał: dance1 » 03 kwie 2015, 01:32

takie teksty mi szefuncio do głowy wbijał z 12 lat temu: zobaczysz jak to jest na zachodzie, jak jest? powiesz mi?
pi***olisz jak półmózg który "zachód" netem przekroczył, nie powielaj tych bredni.
Większość firm to maszyna na maszynie, śmieci na każdym kroku, bhp żart oczywiście, tak przeważnie firmy z zachodu wyglądają, oczywiście wyjątki znajdziesz, ale dużo firm to burdel straszny i to nie zależny od wielkości/produkcji, oni na produkcji zarabiają a nie o śmieci dbają, o burdelu i pomyłkach w zleceniach nie wspominając.
I don't like principles, I prefer prejudices


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#26

Post napisał: mc2kwacz » 03 kwie 2015, 05:52

Ale pilnowanie przepisów, przestrzeganie zasad to standard. Odstępstwa są wyjątkiem. U nas - na odwrót - wyjątkiem są firmy które takich rzeczy pilnują. I nie tylko na pokaz.

Jednak tu nie o sporych firmach, co najmniej kilkudziesięcioosobowych mowa, tyko o małych geszeftach. W tym zakresie kontrasty są większe.
To jest wynik tradycji, wykształcenia i przygotowania. Małego amerykańca w szkole od samego początku uczą takich zasad, oraz prezentacji, zasad realizacji projektów, występowania przed publiką. Określone nawyki wtłacza się od małego. I potem widać efekty - trafia się na amatorską stronę z jakimś czymś, i aż się chce czytać. Wszystko po kolei, jak należy. Założenia, opisy, wyjaśnienia, dyskusja. A kiedy dostałem ofertę na wykonanie urządzenia od "producenta" ze Śląska, to aż żal d... ścisnął. I to niby nie amatorka, tylko "zawodowcy". Żenada.
Nie trzeba daleko szukać, wystarczy nawet porównać opisy przedmiotów na eBay i na Allegro. U nas - wodotryski, zdjęcia panienek z telefonem i brak podstawowych często informacji albo błędne. Generalna zasada - im ładniejsza tapeta, tym większy badziewiarz. Tam dla odmiany - siermiężna treść, ale w niej pełna i konkretna informacja. Kupuję, i wszystko 100% zgodne z opisem.


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1616
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#27

Post napisał: RobWan » 03 kwie 2015, 08:41

Cd. Nie wiem czy powiedziałem o ustawieniu grubości materiału w zakładce MATERIAŁ.
https://youtu.be/wflmOYQ3Uck

Robert


Autor tematu
gripsed
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 73
Rejestracja: 02 paź 2012, 16:27
Lokalizacja: xxx

#28

Post napisał: gripsed » 03 kwie 2015, 09:48

nie moge otworzyć filmu bo jest prywatny


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1616
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

#29

Post napisał: RobWan » 03 kwie 2015, 10:13

Już. :grin:

Robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”