Nowy w PikoCNC i PikoCAM - poradnik

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC

Autor tematu
--ADEK--
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2013, 20:48
Lokalizacja: Rze

Nowy w PikoCNC i PikoCAM - poradnik

#1

Post napisał: --ADEK-- » 18 sie 2013, 21:44

Nie chcę zaśmiecać wątki ogólnego pozatym jest tam 88 stron które przez ostatnie kilka godzin czytałem od pierwszego postu do samego końca i teraz zaczynam pierwsze zabawy w CAMIE. Stworzyłem swój pierwszy rysunek i napotkałem już problem - być może to nie problem - może ja coś źle robie, a może ten typ tak ma. Do rzeczy.

Na początek chcę wyciąć kieszeń z wyspą która jest splajnem o dosyć skomplikowanym kształcie. wrzucam od razu wynik wizki

Obrazek

oraz widok z góry

Obrazek

Wygląda to tak - sporo podniesień freza i widoczne niedokładne cięcie w 2 miejscach i teraz pytanie - czy kieszeń zostawić tak jak jest i dorobić tylko ofset konturu wewnętrznego czy jest na to jakiś inny sposób


Po 2 czy jest jakaś opcja obróbki zgrubnej - pozostawienie naddatku do obróbki innym narzędziem czy musimy go oszukać "zakładając większy frez" od tego którym faktycznie będziemy obrabiać ?
Załączniki
test picocam.dxf
(124.64 KiB) Pobrany 248 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#2

Post napisał: mitek » 21 sie 2013, 21:01

Tam gdzie ustawiasz kieszenie jest miejsce w którym wpisuje się o jaki procent ma nachodzić na siebie kolejne przejazdy a nazywa się to Naddatek przy wybieraniu . Pozwoli to dopieścić element

A ofsetami możesz już dokładnie wszystko objechać.
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”