3D Art i 3D

Prośba o poradnik

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
SеьоKфифps
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:26
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

3D Art i 3D

#1

Post napisał: SеьоKфифps » 26 lut 2022, 18:24

Witam!.

Czy jest ktoś kto pomoże w ustawieniu obróbki 3d, krok po kroku ?

Szukałem informacji w internecie oraz na forum ale nic nie znalazłem




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: 3D Art i 3D

#2

Post napisał: kubus838 » 26 lut 2022, 20:46

Witam
Każdy pomoże tylko określ dokładniej o co chodzi tzn w czym i jak a przede wszystkim co? Bo tak z domysłów to nikt się nie podejmie.

robert

Awatar użytkownika

Autor tematu
SеьоKфифps
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:26
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: 3D Art i 3D

#3

Post napisał: SеьоKфифps » 27 lut 2022, 09:33

kubus838 pisze:
26 lut 2022, 20:46
Witam
Każdy pomoże tylko określ dokładniej o co chodzi tzn w czym i jak a przede wszystkim co? Bo tak z domysłów to nikt się nie podejmie.

robert

Chciałbym żeby ktoś mi napisał podstawy, które opcje i wartości zmieniać żeby obróbka była prawidłowo zrobiona. W sensie chciałbym mieć obróbkę 2 narzędziami zgrubną i na gotowo. Wiem że są tu specjaliści którzy mają wiedzę .

Przydał by się poradnik jakiś samouczek do właśnie 3D Art oraz 3D. Jestem amatorem lubię pracę w drewnie ale w sieci jest bardzo mało informacji o Piko CNC, szukałem ale pusto.
Pozdrawiam !


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: 3D Art i 3D

#4

Post napisał: kubus838 » 27 lut 2022, 15:33

SеьоKфифps pisze:
27 lut 2022, 09:33
Chciałbym żeby ktoś mi napisał podstawy,
Zawsze podstawą jest wiedza i praktyka. Po tak postawionym pytaniu można tylko w ten sposób odpowiedzieć.
SеьоKфифps pisze:
27 lut 2022, 09:33
które opcje i wartości zmieniać żeby obróbka była prawidłowo zrobiona.
Wartości które zmieniasz to prędkość wrzeciona, prędkość posuwu, odległość między rampami. Jest jeszcze kąt wejścia narzędzia w materiał oraz prędkość wejścia narzędzia w materiał - i te wartości ustawia się do odpowiedniego materiału. W przypadku drewna ważna jest jego wilgotność. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na tolerancję. A do drewna te wartości są inne np. różnica między drewnem dębowym a drewnem lipowym.

SеьоKфифps pisze:
27 lut 2022, 09:33
W sensie chciałbym mieć obróbkę 2 narzędziami zgrubną i na gotowo. Wiem że są tu specjaliści którzy mają wiedzę .
Obróbka zgrubna na gotowo? A może najpierw obróbka zgrubna a potem obróbka wykańczająca czyli na gotowo? Te obróbki różnią się pracą freza.

SеьоKфифps pisze:
27 lut 2022, 09:33
Przydał by się poradnik jakiś samouczek do właśnie 3D Art oraz 3D. Jestem amatorem lubię pracę w drewnie ale w sieci jest bardzo mało informacji
Proponuję najpierw dobrze poznać funkcje oprogramowania CAD/CAM. To możesz zrobić bez samouczków tak "na sucho". Na pewno zajmie Ci to dużo czasu ale już będzie jakaś praktyka - poszukaj na yt. A jeżeli myślisz, że obejrzysz - przeczytasz jakieś samouczki i już umiesz posługiwać się oprogramowaniem to jesteś w dużym błędzie. A jeżeli uważasz, że z samouczkiem w ręku zrobisz już wszystko to jesteś w jeszcze większym błędzie. Aby Ci pomóc to musisz określić co chcesz otrzymać wskutek pracy oprogramowania i frezarki cnc. Bo inaczej tworzy się płaskorzeźbę a inaczej np elementy makiet kolejowych a jeszcze inaczej koła zębate - to taki przykład.
SеьоKфифps pisze:
27 lut 2022, 09:33
o Piko CNC, szukałem ale pusto.
Pozdrawiam !
Czyli do tego dochodzi nauka sterownika cnc. Aby to wszystko opisać o co pytasz to zabraknie miejsca na tym forum. Ty pytasz o wszystko ogólnie. Jeżeli spytasz konkretnie o daną czynność to może więcej będzie można napisać.
A jeżeli masz problem z jakimś oprogramowaniem, możesz spytać producenta lub dystrybutora o wersję trial łącznie z dokumentacją.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”