Pomoc przy montażu skrzynki sterowniczej CNC

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Rafalgl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1210
Rejestracja: 24 gru 2020, 01:43

Pomoc przy montażu skrzynki sterowniczej CNC

#1

Post napisał: Rafalgl » 19 gru 2022, 18:34

Składam elektronikę do mojej frezarki. Postanowiłem na początek oprzeć się na takiej płytce GRBL:
https://a llegro.pl/oferta/grbl-cnc-plyta-sterownik-kontrol-3018-corex-router-11516216510. Zakupię jakiś niedrogi zasilacz do niej.
Mam do tego falownik AT1 2200x i wrzeciono wodne gdz-80-2,2, jedno i drugie już podłączone i kompletne, kable 2,5mm zaekranowane, zrobione uziemienie zarówno wrzeciona jak i falownika, wszystko chodzi cacy podpięte do sieci. Ponadto, do płytki GRBL podłączyć chcę sterowniki TB6600 oczywiście z osobnym zasilaczem, na silniki nema23.

To wszystko chcę wrzucić w jedną obudowę. Chcę tam mieć :
-grzybek bezpieczeństwa, wyłączający natychmiast zarówno sterowniki, grbl jak i falownik oraz wrzeciono,
-włącznik jednocześnie sterowników krokowców + grbl
-włącznik falownika
-bezpiecznik falownika
-reset grbl wyprowadzony w bardziej dostępne miejsce jak da radę
-sterowanie mgłą olejową, pompą wody wrzeciona, centralne smarowanie
-wyprowadzenia wszystkich gniazd (akurat tutaj sobie poradzę bez problemu)
-to wszystko na jednym kablu sieciowym

Moje pytanie jest następujące - jakie do czego mam kupić podzespoły (ile pinów, napięcie, ampery, średnice kabli, co gdzie podpiąć, ewentualne inne niuanse) ile i w których miejscach toru mam je podłączyć, gdzie uziemić itd. żeby nie było to ze szkodą dla sprzętu. Z tego co widzę ta płytka nie ma w ogóle żadnego przycisku power, falownik tak samo. Najlepiej, gdyby ktoś mi wytłumaczył po kolei co jak montować, od gniazdka sieciowego zaczynając, na początku przewodu falownika/płytce grbl kończąc. Sterowniki już wiem jak podłączyć, chodzi mi jedynie o te elementy wyprowadzone na zewnątrz, wszystki przyciski oraz kable. Zależy mi na estetyce i końcowej wygodzie obsługi.

I jeszcze takie pytanie - czy da się jakoś sterować tym falownikiem z poziomu komputera poprzez oprogramowanie GRBL? Jeśli tak, to jak?


Kto pyta, nie błądzi.


wm56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:04
Lokalizacja: Skawina

Re: Pomoc przy montażu skrzynki sterowniczej CNC

#2

Post napisał: wm56 » 16 sty 2023, 23:05

Mogę Ci to poskładać wszystko do kupy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”