Mecanumeric ms 3020 - nie trzyma pozycji

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

Mecanumeric ms 3020 - nie trzyma pozycji

#1

Post napisał: euro.sm » 09 paź 2017, 12:39

Witam.

Od jakiegos czasu zmagam sie z mniejszymi i większymi problemami na maszynie Mecanumeric ms 3020. Gdy już myślałem ze witam sie z gąska i można pracować pojawił sie problem z przesunięciami w osiach i nie trzymaniem oryginalnego punktu zero.

Najpier frezowalem piankowe formy gdzie dokladnosc +/-milimetr byla ok. Nikt sie tym nie interesował. Problem postal jak frezowałem płyty z litego włókna węglowego.

Obrazek

Musza być bardzo dokładnie umiejscowione otwory. Obróbka wygląda tak:

Wszystkie programy sa jednego punktu zero
- wycinam prostokąt w przymocowanej do stołu płycie z włókna szklanego
- w wycięty otwór idealnie na wcisk wchodzi moja płyta węglowa
- program do wycinania dużych otworów
- program do wycinania małych otworów

Wszystko to ruchy interpolowane pomijając pierwszy pogram. Mam tych plyt 4 sztuki wiec pierwszy program raz a potem powtarzam dwa ostatnie dla każdej płyty.

Zauważyłem ze programy zaczęły sie przesuwać. pozycja otworow powinna byc rowno 7mm od krawedzi natomiast przy ostatniej plycie to bylo juz 8 i 6 mm. odpowiednio dla prawej i lewej strony....

Dobra to co my tam mamy:

Sterowanie przez ethernet CSMIO/IP-S
Sterowniki SENIMOTION Q qsta03aa
Controlowanie przez MACH 3d
Programy generowane przez Fusion 360

Komputerów było kilka od starego della, po mój całkiem mocny laptop (ustawienie Full Power) i efekt ten sam. (Nowy komputer stacjonarny w drodze, nówka sztuka, zgodnie z zaleceniami z cs-lab.eu)

Następnie zrobiłem program do frezowania rowka w osi Y i w osi X. Wyglądało na to ze błąd nie występował albo był tak mały ze nie dało sie go zmierzyć. Następnie zrobiłem program do frezowania okręgów i zapętliłem go. Efek jest na zdjęciach. Okrąg ma 50mm na 52mm. błąd posowa sie w kierunku osi Y na plus i w kierunku osi X na minus.

Czy ktoś moze ma jakieś pomysły? albo dalsze procesy diagnostyczne moze? Odrazu dodam ze przyspieszenie w machu mam bardzo male bo myślałem ze to jest przyczyna.

Ja nie mam pomysłów już jak to gryźć ale potrzebuje powtarzalności... Chyba ze ja oczekuje za wiele? Tworze setup w programie CAM a potem go duplikuje i wprowadzam kolejne programy ale ustawienia punktu zero zostaja stale. Mimo wszystko mam te przesunięcia...

Przepraszam za pisownie ale nie mam tu polskich znaków, posiłkuje sie autokorekta...


ObrazekObrazekObrazekObrazek[/code][/list]
  • e


www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek

Tagi:

Wróć do „Elektronika CNC”