Uruchomienie frezarki Milltronics, pierwsze uruchomienie.

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
MechanicFun
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Uruchomienie frezarki Milltronics, pierwsze uruchomienie.

#1

Post napisał: MechanicFun » 28 wrz 2017, 19:57

Witam,

Na początek wszystkim co powiedzą że nie powinienem się za to brać przyznam rację, ale pomińmy to i spróbujmy powoli przejść do tytułu tematu czyli uruchomienia frezarki.

Najpierw przedstawię sytuację jak i maszynę którą udało mi się nabyć. Otóż udało mi się kupić frezarkę milltronics vm17 (zdjęcia dołączone) która została przywieziona z Włoch. Maszyna miała odcięte zasilanie a właściciel nie pozwalał jej podłączać przy zakupie więc kupiłem w ciemno jeżeli chodzi o sterowanie. Frezarka była za to w dobrym stanie mechanicznym z czego się bardzo cieszyłem.

Pierwsze uruchomienie i pierwsze fajerwerki.
Może trochę naiwnie ale zamontowałem do szafy przewód czterożyłowy i podłączyłem w miejscu odciętego zasilania z nadzieją że frezarka po prostu wstanie i powie co jej się nie podoba. Niestety tak się nie udało. Po włączeniu zasilania w szafie strzeliło parę razy zaiskrzyło przy podłączeniach sterowników serwomechanizmów i wyrzuciło nad prądowy.

Przy drugiej próbie odłączyłem wszystkie trzy sterowniki YASKAWA (SGDB-10ADG) oraz falownik i maszyna powiedzmy że wstała na monitorze zaczął się ładować system ale potem też coś wywaliło (znalazłem dwa bezpieczniki spalone w szafie nie wiem jeszcze od czego.) I dałem sobie spokój na dzisiaj. Wykręciłem jeszcze tylko jeden sterownik serwa przy którym najwięcej się iskrzyło żeby zobaczyć w jakim jest stanie (czy się nie przepalił poglądowo).

I teraz jak się zabrać do tego sterowania i tej maszyny. Mechanicznie (co dużo lepiej ogarnięcie mi przychodzi) jest w dobrym stanie.

Jak ją sprawdzać, może co zrobiłem źle tylko podłączając ją pod zasilanie, może o czym nie wiem co trzeba zrobić przy takiej maszynie (do tej pory zajmowałem się drukarkami 3d i małymi ploterami więc nie do końca jeszcze wiem).

Czy coś mogło się stać sterownikom przy takim podłączeniu i czy jest to naprawialne?

Plan jaki przyjąłem to sprawdzenie sterników i serw osobno (jeszcze nie wiem jak za rady będę bardzo wdzięczny).

Proszę o porady opinie jak brać się za testowanie i uruchamianie. Dlaczego doszło do takiego zwarcia ze sterownikami. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Temat będę prowadził aż do uruchomienia. Relacje zdjęcia, rozważania i rozwiązania które uda mi się znaleźć będę umieszczał tutaj może komuś się przydadzą.

Poniżej zdjęcia maszyny jaki szafy. (jakie są takie są niestety)

Zdjęcia będę dodawał w razie potrzeby.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 28 wrz 2017, 20:18

sterowniki to można na stole podając tylko napięcie sprawdzić, przynajmniej podstawy, sam sterownik w pierwszym kroku wykonuje autocheck (sam sprawdza siebie, identycznie jak komputerowy bios), jakie błędy wyrzuca itd, jak przygotować kabel do komunikacji z pc i oprogramowanie bez problemu na necie znajdziesz.
Ty już buszowałeś w tej szafie czy tak przyjechała?, grzebane już było nawet grubo.
Roboty nie zazdroszczę.

Tu znajdziesz podstawy połączenia https://www.cnc.info.pl/topics155/yaska ... t69237.htm
I don't like principles, I prefer prejudices


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#3

Post napisał: paulg » 28 wrz 2017, 22:05

Może śmieszne pytanie - do tej maszyny nie potrzeba transformatora ?
Sporo maszyn wymaga, no i są fajerwerki jak podłączymy bez lol
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”