Sterowanie laserem 5,5W TTL z płytki Woodpecker CNC.

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#11

Post napisał: upanie » 15 paź 2017, 12:10

No to powodzenia. GRBL-em będziesz eksperymentował?


czilałt...

Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7587
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#12

Post napisał: pukury » 15 paź 2017, 16:45

hej.
przepraszam że " wcinam " się w temat.
jak Kol. uważacie - lepsze są układy z DRV8825 czy A4988 ?
tak z czystej ciekawości pytam - a nóż wypadnie coś z takich zrobić.
pzd.
Mane Tekel Fares


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#13

Post napisał: upanie » 15 paź 2017, 17:16

Podobne z tym, że DRV ma kłopoty z mikrokrokiem. No ale da się rozwiązać stosując diody szeregowo pomiędzy sterownikiem a silnikiem.
A4988 ma mikrokrok do 16 a DRV do 32.
czilałt...


Autor tematu
piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

#14

Post napisał: piotr56 » 15 paź 2017, 22:49

Witam
Upanie oczywiście GRBL :), ciekawe kiedy płytka przyjdzie, dotychczas rekord 10 dni, ale adres był z magazynu w Holandii.
Drugie pole do eksperymentów to wyziewy z obrabianego materiału, myślałem o zakrytej konstrukcji i odsysaniu powietrza poprzez wkład węglowy z filtrów od lodówki, bardzo mnie ciekawi czy zadziała. Teraz wszystko mi wsiąka w książki na regale i tydzień czuć że coś grawerowałem lub ciąłem.
Pozdrawiam


jarecki1969
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31
Lokalizacja: tarnów

#15

Post napisał: jarecki1969 » 04 lis 2017, 20:38

Witam wszystkich:
pytanie do piotr56 otóż mam zamiar kupić właśnie taki laser 5.5w TTL na AliExpress
możesz polecić sprzedawce i jak wygląda sprawa VATu i cła czy jest jakaś metoda sprawdzenia czy dioda ma rzeczywiście 5.5w pytam ponieważ nie miałem styczności z diodami laserowymi proszę napisz jeśli masz jakieś zastrzeżenia do przesyłki lub samego lasera pytam ponieważ do tej pory bawiłem się w frezowanie w moim cnc Obrazek
powstała w celach nauki i sprawdza się całkiem dobrze :mrgreen:
pozdrawiam jarekObrazek[img]https://www.cnc.info.pl/pics/2017


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#16

Post napisał: upanie » 04 lis 2017, 21:46

No to ja Ci odpowiem :mrgreen:
Nie mogę nikogo polecić ale mogę Ci odradzić sprzedawcę "KIWARM Handmade Accessories Store".
Nie wiem jak w normalnych warunkach on wypada ale ja zakupiłem laser niby 15W (za niecałe 900PLN) i po 1,5 miesiącu czekania zagadnąłem sprzedawcę czy nie wie co się dzieje. Status przesyłki nie zmieniał się od miesiąca. Stwierdził, że poczta ma dużo roboty, że jest zła pogoda i inne pierdy i prosił aby czekać a na pewno wszystko będzie dobrze. No to napisałem, że owszem będę czekał bo do końca okresu ochrony kupującego zostało 17 dni i wtedy dostanę kasę. No to co ten cwany gapa zrobił? Wydłużył czas ochrony o kilkanaście dni. Jakież było moje zdziwienie, że wolno mu to zrobić. Zacząłem wtedy nękać kolesia i żądać aby przywrócił oryginalny okres no to ta menda wydłużyła go o kolejne 30. Myślałem, że szlag mnie trafi a koleś cały czas spokojnie, że wszystko jest pod kontrolą, że jestem dla nich za***iście ważnym klientem i inne bzdury. Wkurzyłem się i założyłem spór na ali. Oni też coś zaczęli opóźniać "wkroczenie" więc ich pogoniłem i w końcu wkroczyli. Zarządzili zwrot kasy i uzasadnili tym, że ustalili, że przesyłka wróciła do sprzedawcy :!: Menda jedna wszystko opóźniała, po co nie wiem ale zdecydowanie kolesia nie polecam.
Na szczęście, AliExpres działa przyzwoicie tylko niestety wszystko trwa ruski rok.
Kupie jeszcze raz ale tym razem u kogoś innego.
czilałt...


Autor tematu
piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

#17

Post napisał: piotr56 » 05 lis 2017, 00:33

Witam
Moja przesyłka doszła relatywnie szybko, jedna z najszybszych przesyłek z Ali.. od Alan's Store.
Link do zakupu https://pl.aliexpress.com/item/2015-new ... 0.0.UaVVh8
Trafiłem na jakąś promocję więc było tanio, malutka paczuszka nie rzucała się w oczy, cła nie było. Zastanawiam się nad kupnem kolimatora luzem, bo z tym zestawem soczewek trudno się reguluje ognisko. Jeśli nie robiłeś sam układu, to kontrola PWM do lasera może sprawiać kłopot, w mojej gotowej zabawce pojemność wejściowa MOSFETa przeszkadza w poprawnej pracy, dlatego czekam na inny kontroler i laser po testach stoi.
Pozdrawiam


jarecki1969
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31
Lokalizacja: tarnów

#18

Post napisał: jarecki1969 » 05 lis 2017, 14:58

Witam
Dziękuje za odpowiedzi widzę że z Aliexpress to troche loteria.Przyznam że gdyby nie promocja to cena wysoka ale można kupić bez promocji za 137$ .Co do sterowania
to mam płyte SSK-MB1 i sterownik SSK-B01.Program to mach3 dopiero coś szukam jak
najlepiej sterować laserem a może ktoś podpowie
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”