Sterowanie Frezarką CNC - Panel dotykowy?Klawiatur?Pilot?

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

Sterowanie Frezarką CNC - Panel dotykowy?Klawiatur?Pilot?

#1

Post napisał: euro.sm » 20 mar 2017, 20:15

Chcemy zakupić frezarkę po generalnej renowacji do firmy. Normalna frezarka 3 osiowa, stół roboczy 4000x2200. Koncepcja jest jednego panelu sterowniczego i do tego pilot na kablu albo zdalny do jakichś dokładniejszych rzeczy. Generalnie maszyna chyba na początku będzie poprostu na machu śmigać. Moja koncepcja budżetowa to laptop pancerny od panasonica i zdalny pilot. Ale okazało się ze te lapki takie tanie nie są wcale :) Może można by było coś ciekawszego sklecić. Jeśli znacie jakieś strony z akcesoriami to podzielcie się. Ja patrzyłem na www.cnc-steuerung.com/ to ceny pokaźne a towar wymyślny. może coś bardziej praktycznego by się trafiło....

Pozdrawiam


www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek

Tagi:


atom1477
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2795
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:58
Lokalizacja: ::

#2

Post napisał: atom1477 » 27 mar 2017, 20:47

Ja bym wstawił normalnego laptopa ale jakiegoś starszego. Np. DELLe były bardzo pancerne. Miałem takiego jednego DELLa i wytrzymał niejedno (np. -20°C, np. upadek z 1m na podłogę i nawet się nie wtedy zawiesił (jak upadał to był włączony)). A kosztował ze 300zł.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post napisał: Petroholic » 27 mar 2017, 22:32

Ja mam pancernego CF-29 od Panasłoika i sobie go chwalę. Za tani nie był, za szybki nie jest ale za to już pływał i dalej działa :D Używam go w kurzu, deszczu, smarze i Bóg wie czym jeszcze i dalej działa... Jedynie siostrzenica mi wyrwała jeden przycisk z klawiatury :D Ale to kiedyś uzupełnię :D

Obrazek

PS Wyrwała "Enter" ale przełożyłem w jego miejsce "CapsLock" bo go prawie nie używam :D


piotr987
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2017, 13:34
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#4

Post napisał: piotr987 » 07 kwie 2017, 13:41

też tak myślę. Tutaj znajdziesz parę produktów godnych uwagi..





https://sterowniki-plc.net/

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”