Modernizacja starej frezarki

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
zaboor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:10
Lokalizacja: Cork

Modernizacja starej frezarki

#1

Post napisał: zaboor » 22 sty 2017, 11:53

Witam
Forum czytam już od dłuższego czasu lecz jeszcze się nie udzielałem.
Posiadam starą frezarkę wyprodukowaną przez Megaplot taką jak w załączonym zdjęciu.
Silniki to Mega stare Mikromy FA23C22S4R 1.6stopnia 0,8A na osiach X,Z jakiś inny niezidentyfikowany silnik na osi Y.
Przeniesienie napędu X,Y za pomocą skrzyni chyba 1:16 na listwach zębatych. Z napęd przeniesiony paskiem zębatym na dość drobną śrubę. Wszystko ślizga się na zwykłych łożyskach okrągłych kulowych co mi akurat nie przeszkadza. Stół przerobiony na podciśnieniowy.
Do rzeczy drukarka posiada sterownik wyprodukowany przez Megaplota jest to sterownik z dedykowanym oprogramowanie, które pracuje tylko w 2D z maksymalną pretkością 1m/min. Oś Z 1,8cm/min.
Dla moich potrzeb frezarka jest zdecydowanie za wolna oraz nie mogę wycinać nic w 2,5D co jest mi niezmiernie potrzebne do tworzenia tak zwanych mostków oraz grawerowania w miedzi.
Czy jest możliwe wymienienie tych silników oraz sterownika na współpracującego z mach3 aby maszyna była co najmniej 4 razy szybsza, działąła w 2,5D, nie zależy mi na mocy, gdyż najcięższe co będę frezować to 10mm Perspex lub 2mm alu.

Proszę o ocenę czy opłaca się dokładać na modernizację czy sprzedać i kupić coś konkretniejszego na śrubach i normalnych prowadnicach.

Jężeli opłaca się to modernizować to prosiłbym o poradę, na co i czy nie znalazłby się ktoś z okolic Krakowa kto podjoł by się takiej modernizacji.

Dziękuję za przeczytanie mojego posta i wyrozumiałośc dla takiego laika jak ja.
Załączniki
frezarka.jpg
frezarka



Tagi:

Wróć do „Elektronika CNC”