Wybór sterownika do obróbki HSM

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
okim
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2016, 15:27
Lokalizacja: Bielsko Biała

Wybór sterownika do obróbki HSM

#1

Post napisał: okim » 14 sie 2016, 15:47

Witam, poszukuje najbardziej optymalnego sterowania do mojej frezarki. Sterowanie po porcie lpt niestety się nie sprawdziło, nie udało mi się osiągnąć zamierzonej płynności i dokładności. Planuje więc zakup sterownika z komunikacja ethernet, pod uwagę biorę głównie CSMIO/IP-M oraz SmoothStepper - ethernet ze względu na wysoką częstotliwość sygnału.
Zastanawiam się czy będzie on odpowiedni, frezuję głównie powierzchnie 3D z małym wierszowaniem lecz na wysokim posuwie ok 10m/min podczas którego mach przez port lpt po prostu nie wyrabiał(szarpał i uzyskiwał małą dokładność), niestety frezarka jest wyposażona w silniki krokowe i stąd moje pytanie czy podstawowa wersja csmio poradzi sobie z taką obróbką czy powinienem zainwestować w lepsze sterowanie np wersję ip-s. Dodam że frezarka na oryginalnym sterowaniu weihong nk 103 g3 działała płynnie i uzyskiwane efekty były zadowalające.



Tagi:


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

#2

Post napisał: dudziak4 » 02 sty 2017, 12:05

Witam
Ja na twoim miejscu skłaniałbym się nad wersją CSMIO/IP-S z kilku powodów.
Bazownie na index (może w przyszłości silniki wymienisz na serwa to ci się bardzo przyda),możliwości podłączenia dodatkowych modółw (do gwintowania, wejść/wyjść itd..).Lepszy procesor większa częstotliwość taktowania. Powodów przemawiających na korzyść IP-S jest mnóstwo a na pewno nie będziesz zawiedziony.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”