dodatkowy port LPT

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

dodatkowy port LPT

#1

Post napisał: rokare » 18 lut 2008, 00:36

witam

niedawno w moim starym kompie którego używałem do testów maszynki miałem małe zwarcie :roll: w plątaninie kabli i przestały działać niektóre piny :???: i planowałem kupić do niego dodatkowy port na PCI do żal mi go wyrzucać :oops:
np: cos takiego
http://www.allegro.pl/item309677807_kon ... lpt_1.html

a za parę zł więcej można kupić coś takiego ( zawsze są juz 2 porty jakby sie znowu jakieś zwarcie zrobiło :grin: ) http://www.allegro.pl/item313790796_pro ... x_lpt.html

czy ktoś używał takiego dodatkowego portu i nie będzie z nim jakiś problemów z machem.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi


hmm

Tagi:


wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#2

Post napisał: wronek » 18 lut 2008, 16:21

a ja mam podobne pytanie: nie mam w PC portu LPT a widzialem na allegro przejsciowki USB na LPT Czy takie podlaczenie bedzie dzialalo prawidlowo pod Mach'em oraz jak to skonfigurowac? czy trzeba cos przestawiac? czy wystarczy wlaczyc i juz wszsytko smiga jak powinno? Widzialem ze jest jakis tryb usb w machu? czy to sluzy wlasnie do takiego przejscia??

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#3

Post napisał: webserver » 18 lut 2008, 17:09

wronek pisze:a ja mam podobne pytanie: nie mam w PC portu LPT a widzialem na allegro przejsciowki USB na LPT
nie kupuj napewno nie bedzie dzialac !!! zadne USB -> LPT nie dziala instaluje sie to jako printserver dziala to tylko z drukarka.
Pozdrawiam PlotComplex.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”