Nowe panele sterujace CNC 4 osie

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
andysu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Wrocław

Nowe panele sterujace CNC 4 osie

#1

Post napisał: andysu » 07 kwie 2016, 22:54

Nowosci z Chin -sterowanie bez kompa

http://pl.aliexpress.com/item/New-Produ ... wVersion=2

[/img]

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#2

Post napisał: corano » 08 kwie 2016, 06:59

fajne...
tylko nie bardzo rozumiem powód do założenia tematu..
czy to reklama?



Tymczasem w sieci jest juz sporo informacji o tym panelu..




http://www.ebay.pl/itm/50KHZ-CNC-4-Axis ... SwJblXAqE-

Obrazek


Autor tematu
andysu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: andysu » 08 kwie 2016, 09:45

Może nie wszyscy mają czas na szukanie w sieci a skoro dział o sterowaniu CNC to nowy temat
bo nowy sterownik . Jak widzę kolega też popisał się swoja wiedzą wklejając linki . Założyłem temat bo być może ktoś będzie miał coś do powiedzenia na temat funkcyjności tych paneli.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: ARGUS » 08 kwie 2016, 10:01

chętnie bym sie dowiedział coś więcej


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 08 kwie 2016, 18:30

każde info mile widziane, co to przyjmuje? czysty g-kod czy coś ala linux, mach? program sterujący chiński wymysł czy też klon czegoś sprawdzonego? PP do tego dostępne?. No i chyba najważniejsze pytanie jak się w codziennej pracy spisuje?, gadżetów mi więcej nie potrzeba.
I don't like principles, I prefer prejudices


Mat_91
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2010, 20:48
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: Mat_91 » 08 kwie 2016, 19:42

dance1 pisze:każde info mile widziane, co to przyjmuje? czysty g-kod czy coś ala linux, mach? program sterujący chiński wymysł czy też klon czegoś sprawdzonego? PP do tego dostępne?. No i chyba najważniejsze pytanie jak się w codziennej pracy spisuje?, gadżetów mi więcej nie potrzeba.
Ale jaki program sterujący? Tego nie podpinasz do kompa ani nic takiego. To jest całkowicie niezależny sterownik. Coś jak panele sinumerik czy hh z przed dekady. Wkładasz kartę pamięci, wybierasz program, ustawiasz zero i wciskasz start. I tyle. Nie ma żadnej wizualizacji czy podglądu. Obsługuje czysty g-kod. Lista obsługiwanych instrukcji gdzieś sie plątała w internecie razem z dokumentacją.

Raczej do współpracy z camem bo pisanie z ręki na tej małej klawiaturze strasznie upierdliwe.

Jak sie spisuje to możesz zobaczyć na yt, wątpie żeby ktoś na forum z czegoś takiego kożystał na codzień.

A tak poza tym, to żadna nowość. Te sterowniki w różnych wersjach można nabyć od kilku lat.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#7

Post napisał: dance1 » 08 kwie 2016, 23:54

Mat_91 pisze:
dance1 pisze:każde info mile widziane, co to przyjmuje? czysty g-kod czy coś ala linux, mach? program sterujący chiński wymysł czy też klon czegoś sprawdzonego? PP do tego dostępne?. No i chyba najważniejsze pytanie jak się w codziennej pracy spisuje?, gadżetów mi więcej nie potrzeba.
Ale jaki program sterujący? Tego nie podpinasz do kompa ani nic takiego. To jest całkowicie niezależny sterownik. Coś jak panele sinumerik czy hh z przed dekady. Wkładasz kartę pamięci, wybierasz program, ustawiasz zero i wciskasz start. I tyle. Nie ma żadnej wizualizacji czy podglądu. Obsługuje czysty g-kod. Lista obsługiwanych instrukcji gdzieś sie plątała w internecie razem z dokumentacją.

Raczej do współpracy z camem bo pisanie z ręki na tej małej klawiaturze strasznie upierdliwe.

Jak sie spisuje to możesz zobaczyć na yt, wątpie żeby ktoś na forum z czegoś takiego kożystał na codzień.

A tak poza tym, to żadna nowość. Te sterowniki w różnych wersjach można nabyć od kilku lat.
Wiem że panele tego typu to nie nowość tylko pytam co w tych nowego, napisałeś że obsługuje czysty g kod i o to mi chodziło, miałem podobny panel udający sinumerika i problemy z kodem bo chińczyk popieprzył coś i musiałem edytować każdorazowo programy z cama itp klocki, przypadkowe resety były w normie także pytam jak się sprawuje a nie o podstawy działania, wizualizację itp pierdoły mnie nie interesują tylko jak działa, znaczy się czy działa..?.Każdy z tych paneli działa na oprogramowaniu lub podstawie znanego oprogramowania, także stąd też pytanie.
I don't like principles, I prefer prejudices


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#8

Post napisał: mc2kwacz » 09 kwie 2016, 17:28

Raczej się tego nie dowiesz. Musiałbyś nabyć i osobiście przetestować z miesiąc intensywnie. A potem mieć płonna nadzieję że inny egzemplarz kupiony miesiąc później będzie działał dokładnie tak samo.
Za te pieniądze nie można liczyć na żadną pewność działania i niezawodność. Szemrany chiński producent który nawet nie zadbał o dokumentację inną niż parę amatorskich obrazków.
Na pewno nie założyłbym tego do jakiejkolwiek maszyny w której złe sterowanie grozi uszkodzeniem konstrukcji albo zniszczeniem narzędzia droższego niż 10zł.
Ale kupić i pobawić się można mając trochę czasu na zbyciu :)

Zrobienie sterownika to nie jest prosta implementacja kodu generującego kroki na podstawie g-kodu i wyświetlenie paru rzeczy na ekranie. Tyle potrafiłby niejeden licealista w Polsce. Diabeł tkwi w szczegółach o których istnieniu wiedzą tylko zawodowcy i to tez nieliczni z grupy która się za zawodowców uważa.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#9

Post napisał: dance1 » 10 kwie 2016, 00:35

no i dałbym ci plusa, jakbym mógł :wink: , kosmosu nie oczekuję ale minimum przyzwoite działanie (bez dziwnych resetów itp kwiatków) miło bym widział, zbędnych badziewi przed sprzątaniem multum miałem, teraz się wystrzegam. Zdrów.
I don't like principles, I prefer prejudices


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#10

Post napisał: mc2kwacz » 10 kwie 2016, 02:31

Ba! Gdyby to ktoś wiarygodny przetestował i podał wyniki w których by potwierdził między innymi niezawodność działania, to sam bym od razu kupił ze 2 sztuki co najmniej, do użycia przy jakiejkolwiek pierwszej okazji. Ale ponieważ jest to mżonka, więc prędzej sam sobie takie cuś kiedyś zrobię, gdy zajdzie potrzeba na kilka prostych ale niezawodnych sterowań na silnikach pozycjonujacych. Przynajmniej będę wiedział że mi nic metalowego nagle nie przefrunie (oby) obok głowy...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”