ProNum 640FC pamięć S-RAM

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
piotrdan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2016, 19:25
Lokalizacja: Wrocław

ProNum 640FC pamięć S-RAM

#1

Post napisał: piotrdan » 20 mar 2016, 19:31

Witam wszystkich serdecznie,
Mam problem z wymianą pamięci w obrabiarce ProNum 640FC, problem w maszynie polega na tym że często lecz nie schematycznie, traci się pamięć ustawień czy programów w maszynie, dane zapisywane są na 4szt pamięci SRAM. Po wyłączeniu zasilania raz na jakiś czas np. po nocy, godzinie czy 5 dniach (różnie), traci pamięć ustawień itd. Jest tam płyta z Epromami i dodatkowo S-Ramy oraz bateria. Baterie wymieniłem w pierwszej kolejności, niestety nie pomogło, więc chciałem podstawić 4szt SRAM (KM62256ALP-10). Znalazłem ścisły zamiennik HY62256ALP-10 ale po podstawieniu okazuje się że w części oprogramowania znajdują się (na ekranie monitora), nawet pojawia się komunikat że nie można skasować bo to dane fabryczne,są to jakieś śmieci których nie można skasować z poziomu maszyny. Po powrocie do starych kości okazuje się że wszystko jest ok, czyli jest czysto w miejscu gdzie wpisuje się programy do obrabiarki. Sprawdzałem na programatorze "nowe" SRAMy i są sprawne, po odłączeniu zasilania mają FF i test przeszedł pozytywnie. Starałem się porównać aplikacje tych różnych producentów ale nie potrafię znaleźć różnic które mogły by wpływać na różną pracę tych pamięci. Proszę kolegów, może ktoś spotkał się z podobnymi sytuacjami w swojej praktyce. pozdrawiam Piotr



Tagi:


akowalski82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2015, 21:26
Lokalizacja: Pilzno

#2

Post napisał: akowalski82 » 24 mar 2016, 07:46

Witam. Miałem kiedyś taki problem że sterowanie nie chciało się uruchomić i trzeba było odłączyć PLC i ponownie załączyć ale z biegiem czasu po załączeniu PLC sterowanie restartowało, więc wykasowałem wszystko i wgrałem od nowa i tu pojawił się problem bo PLC wgrywało się ale były tam same śmieci. Dopiero pomogła zamiana pamięci miejscami chociaż testowałem je na programatorze i były w porządku. Sprawdź jeszcze zasilacz czy czasem nie jest on problemem i przy starcie daje nie właściwe napięcie (wartość i jakość) co może powodować kasowanie pamięci. Ja profilaktycznie wymieniłem elektrolity w zasilaczu na nowe.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”