Strona 1 z 5
Uhu końcówka mocy
: 23 sty 2008, 14:28
autor: arizon
Witam
Ponieważ od pół roku projektuję końcówkę mocy do swojego sterownika - alternatywy UHU w tym momencie mam końcówkę która wytrzymuje z dużym zapasem ok 100V i 15A ciągłego prądu, w piku do 100A - też z zapasem. Czyli servo DC o mocy ok 1KW. Końcówka mocy jest tak zaprojektowana że jest modułowa. Jeśli jest ktoś zainteresowany to przerobię płytkę UHU tak aby z płytki wychodziły tylko sygnały sterujące do modułu mocy mocowanego oddzielnie.
Jeśli znajdzie się kilka osób zainteresowanych to zrobię to w ok 3 tygodnie (teraz kończę sesję więc nie mam czasu).
Pozdrawiam
: 23 sty 2008, 20:53
autor: Adalber
Ja jestem zainteresowany samą końcówką, ponieważ w wolnych chwilach piszę własne oprogramowanie do sterownika serwa. Kolega chce to sprzedawać w gotowych modułach czy też udostępnić np. schemat na forum.
: 23 sty 2008, 23:34
autor: arizon
Nie ukrywam że chciałbym na tym coś zarobić wynika to z ilości pracy jaką w to włożyłem oraz problemami na uczelni jakie mam teraz przez to.
Jeszcze nie liczyłem kosztów wykonania jak zrobię kosztorys to podam cenę.
Jeśli chodzi o to co za to chcę to myślę że nie więcej jak 20-30% ceny elementów elektronicznych użytych w końcówce.
Pozdrawiam
: 23 sty 2008, 23:49
autor: bakprint
Piszę się zarówno na moduły mocy jak i na przerobione płytki UHU w ilości
3 kompletów (tyle mam procków

)
: 24 sty 2008, 02:06
autor: adolfm
Witam
Jeśli termin nie będzie odległy to bym się pisał na cztery końcówki mocy co prawda mam polutowane płytki i proszę o informację czy da się je wykorzstać do tych końcówek czy trzeba kupić komplet.
Pozdr. adolfm
: 24 sty 2008, 03:01
autor: gwozdex
Witam! Jestem nowy na forum więc jesli się mylę to proszę mnie poprawić. Otóż ciekawi mnie dlaczego sprowadzacie sobie UHU, a nie np sami napiszecie oprogramowanie (o ile się zdążyłem zorientować to UHU to nic innego jak procesor ATtiny2313 z odpowiednim wsadem. Procesor ma 2kB pamięci programu więc już to podpowiada mi, że nie będzie to jakiś "kosmiczny program"). Mogę się mylić, gdyz sam zajmuje się tylko krokowcami ( na razie!), ale wydaje mi się ze nie jeden z Was rozwiązał bardziej skomplikowane problemy! Pozdrawiam.
: 24 sty 2008, 04:03
autor: arizon
gwozdex pisze:o ile się zdążyłem zorientować to UHU to nic innego jak procesor ATtiny2313 z odpowiednim wsadem. Procesor ma 2kB pamięci programu więc już to podpowiada mi, że nie będzie to jakiś "kosmiczny program
Tak UHU to nic nadzwyczajnego ale "działa"
Puki co na forum jeszcze nikt nie zrobił takiego sterownika. Z tego co wiem to przynajmniej 3 osoby w tym momencie coś takiego robią (na tym forum). Ale nikt nie ma jeszcze gotowego rozwiązania. Po za tym UHU jest przetestowane przez wiele osób i jeśli nie przesadza się z silnikami to wszystko gra powyżej pewnych mocy zaczynają się jaja
I stąd moja propozycja modułowego sterownika z galwanicznym oddzieleniem logiki od części mocy.
Pozdrawiam
: 24 sty 2008, 08:05
autor: mag32
Ja również jestem zainteresowany tym rozwiązaniem.
: 24 sty 2008, 17:51
autor: rockykon
http://www.cnczone.com/forums/showthrea ... 217&page=2
tutaj zagraniczni koledzy tez kombinują z większa mocą dla UHU, wczytywał się ktoś dokładniej ? może ktoś już składał ten zestaw ?
: 25 sty 2008, 00:51
autor: arizon
Witam
3 osoby są wstępnie chętne na końcówki:
1) bakprint
2) adolfm
3) mag32
Daje to około 10 końcówek.
Jest to ilość już wystarczająca abym się podjął przeróbki UHU.
Teraz prosiłbym o podanie przez zainteresowanych jakie silniki chcą zasilać Napięcie prąd ciągły, w szpilce, jeśli ktoś posiada dokładne dane katalogowe to wszystko może się przydać. Dobrze by było zmierzyć rezystancję uzwojenia o ile to będzie możliwe.
Acha dla siebie robię końcówkę do serva 3KW, 150V 30A ciągłego, 100A w piku i koszt elementów wyniesie mnie nie mniej niż 350zł za samą końcówkę.
Przy wykonywaniu większej ilości cena elementów mocno spada.
Pozdrawiam