Pomiar prędkości obrotowej do 20 000 obr/min

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

Pomiar prędkości obrotowej do 20 000 obr/min

#1

Post napisał: olo_3 » 16 kwie 2005, 18:01

Witam

Znalazłem coś takiego myślę, że się przyda:

Zastosowanie:

Pomiar prędkości obrotowej do 20 000 obr/min

Źródło:

http://www.cyfronika.com.pl/kityN/KIT104.htm

Opis:

jest to uniwersalny układ obrotomierza zrealizowany w technice analogowej, przeznaczony do zamontowania w samochodzie z silnikiem benzynowym (dwu- lub czterosuwowym ) układem zapłonowym. Jednoznaczny i wygodny odczyt odbywa się na 3-cyfrowym wyświetlaczu LED. Układ zmontowany w wersji podstawowej (samochodowej) posiada zakres pomiarowy od 100 do 7000 ogr./min. z rozdzielczością 100 obr./min., który pokrywa przedział pracy wszystkich spotkanych w praktyce silników spalinowych. Dzięki wykorzystaniu popularnego układu przetwornika analogowo-cyfrowego ICL7107 obrotomierz zachował nieskomplikowany układ elektryczny oraz prosty montaż i strojenie. Jego instalacja w aucie daje się przeprowadzić szybko i sprawnie. Oprócz zastosowania w samochodzie, urządzenie można potraktować jako uniwersalny przyrząd służący do pomiaru prędkości obrotowej różnych maszyn (wiertarek, tokarek itp.)- przewidziane więc zostało rozszerzenie zakresu pomiarowego do 20.000 odr./min. Operacja ta polega na samodzielnej wymianie dwóch elementów biernych oraz dobudowaniu układu (np. optoelektrycznego) przetwarzającego obroty wirującego elementu maszyny na impulsy elektryczne. Układ oferuje też (jako możliwość rozbudowy) funkcję automatycznego sterowania jasnością wyświetlacza, który znacznie podniesie komfort użytkowania w zmiennych warunkach oświetleniowych. Obudowa KM-35BN wchodzi w skład zestawu.
PÓŁPRZEWODNIKI: UA78L09, LM324, TL084, ICL7107, BC238, BC308
ZASILANIE: +11...+16V
WYMIARY: 85 x 55 x 30 mm

cena:

72 zł



Pozdrawiam
Olo_3


[ Dodano: 2005-04-20, 01:34 ]
Dzisiaj kupiłem w sklepie i razem z obudową (taka tandetna plastikowa) i filtrem – szkiełkiem czerwonym – zapłaciłem 55 zł.
Załączniki
kit104.jpg
kit104.jpg (6.71 KiB) Przejrzano 2841 razy



Tagi:

Wróć do „Elektronika CNC”