L297 prąd czopera

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
Jans
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2005, 13:29
Lokalizacja: Jarosław

L297 prąd czopera

#1

Post napisał: Jans » 19 sty 2008, 17:19

Mam sterownik L297 + 2x6203.Po podłączeniu oscyloskopu do rezystorów pomiarowych widać "falę" prostokątną . Wygląda na to że prąd płynie przez 100 mikrosekund , a przez drugie tyle jest zablokowany. Mam pytanie- co można zrobić żeby te przerwy były minimalne ? Czy ten model tak ma? Pozdrawiam . JS.



Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Post napisał: Leoo » 20 sty 2008, 01:44

Może Kolega dokładniej zdefiniować oś czasu i napięcia?
Najlepiej jeśli dało by się zrobić fotkę lub rysunek oscylogramu. Wskazane podanie wartości prądu fazowego i napięcia zasilania sterownika. Ważne jest czy silnik stoi, czy jest w ruchu.


Autor tematu
Jans
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2005, 13:29
Lokalizacja: Jarosław

L297 - prąd czopera

#3

Post napisał: Jans » 20 sty 2008, 13:18

Jutro postaram się umieścić zdjecie z oscyloskopu. Pomiary robiłem na "stojącym " silniku.Napięcie jest proporcjonalne do prądu jaki wysyła sterownik do silnika i daje się ładnie regulować. Podejrzewam że prąd jest załączany co drugi raz po wyłączeniu przez czoper. Co do podstawy czasu to było 0.1 milisekundy.I tak jedna działka to było napięcie , a druga to zero . I jeszcze tak w połowie zera pojawiał sie "pik". Oscyloskop jest wiekowy więc lampa mała i pomiary poglądowe. Dziekuję za zainteresowanie . JS.

Dodano: 2008-01-21, 20:33
Robiąc zdjęcia zauważyłem że przebiegi napiecia różnią sie na poszczególnych mostkach.na jednym są widoczne oscylacje przy włączaniu i wyłączaniu prądu. Nie wiem jakie powinno być prawidłowe wypełnienie-prąd skuteczny? Napewno nie to z widocznymi oscylacjami.Mam problem z umieszczeniem zdjęc. JS

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”