FDD - dlaczego nie mogę wysterować silnikiem krokowym?

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
ksitau
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 11 mar 2005, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

FDD - dlaczego nie mogę wysterować silnikiem krokowym?

#1

Post napisał: ksitau » 12 mar 2005, 22:22

Witam!

Ostatnio postanowiłem się pobawić kilkoma stacjami dyskietek, konkretnie sterowaniem ich silników krokowych. Są tam śliczne wyprowadzenia: kierunek, krok (i obowiązkowy eneble stacji A). Jednak tylko w przypadku jednej zadziałała mi ta magia (jedynej, która nie ustawiała zaraz po podpięciu zasilania głowicy w pozycji zerowej). Myślałem że to może brak dyskietki w stacji albo coś w tym stylu, ale nawet powłożeniu nie działało. Bawiłem się tym tylko "na pająka" zwierając odpowiednie piny do masy. Co może być tego przyczyną? Jak "ożywić" te stacje? Czy może potrzebny jest jeszcze jakiś "terminator" do +Ucc dla wszystkich wejść? Czy coś innego?

PLEASE HELP! :-)

Pozdrawiam,
Daniel



Tagi:


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#2

Post napisał: prokopcio » 14 mar 2005, 07:48

Witam...

Ja się bawiłem tylko z jedną stacją i działało - jak masz opis FDD - a chyba masz skoro się nią bawisz - są cztery linie wyboru stacji dyskiietek DRIVE SELECT - musi być tam ustawiony "adres" stacji dysków - w przeciwnym razie stacja ignoruje wszystkie sygnały !!! - musisz poeksperymentować! Te linie pozwalają na podłączenie do jednej magistrali kilku napędów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”