Raz SSK-B01 i 2x TA8435... I wszelkie inne kombinacje

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
scandy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2007, 20:42
Lokalizacja: b-stok/wawa

Raz SSK-B01 i 2x TA8435... I wszelkie inne kombinacje

#1

Post napisał: scandy » 01 sie 2007, 23:52

Witam, niedawno skończyłem mój pierwszy sterownik SSK-B01 i pewność mojej wizji mojego plotera ulegała lekkiemu zachwianiu.
Uświadomiłem sobie że moze mi sie przydać funkcja z 1/8 kroku, a ssk tego nie posiada

W każdym razie zdecydowałem że zostawie jeden ssk na oś Z i zrobie dwa na TA8435 na X i Y.

I tu moje pytanie, czy z płytą główna SSK-MB1 beda dzialaly dwa TA8435 i jeden SSKB01.

Mniej wiecej jestem pewien ze beda, tyle ze nie jestem pewien co do tych ustawien Master i Slave na sterowniku ssk w takiej konfiguracji.

Prosze o ustosunkowanie sie do tego co napisałem i może napisanie tak w miare uniwersalnie od czego zaleza mozliwosci takich kombinacji (ogólnie na co uważać)

Dzięki za odp. i witam wszystkich na forum (1 wpis po 0,5roku czytania;P)


PS. apropo, jak podłączyć tego sskb01 do kompa zeby sprawdzic czy dziala, doczekac sie nie moge(program, mniej wiecej co do czego)
PS.PS. moje motto na dziś dzień: zloty srodek pomiedzy dokladnoscia a kosztami..... no niestety - mlody student

Pozdrawiam



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: ezbig » 02 sie 2007, 02:33

Możesz sprawdzić bez podłączanie do komputera.

H/F - wybór stopnia podziału kroku silnika - możesz zewrzeć do masy będzie pełen krok

CLK - Sygnał taktujący - podłącz przez rezystor 1k do VCC i jak będziesz zwierał do masy to silnik bedzie się obracał, o jeden lub więcej kroków (efekt odbijania styków)

DIR - wybór kierunku obrotów - podłącz przez rezystor 1k do VCC - H jak zewrzesz do masy będzie L (zmieniasz kerunek)

ENA - sygnał luzujący silniki - jak chcesz żeby silnik kręcił to musisz podłączyć przez rezystor 1k do VCC

CLK i DIR możesz sobie zwierać do masy przez jakieś włączniki dla wygody.


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Leoo » 02 sie 2007, 11:36

scandy pisze:I tu moje pytanie, czy z płytą główna SSK-MB1 beda dzialaly dwa TA8435 i jeden SSKB01.
Oczywiście TAK.
scandy pisze:Mniej wiecej jestem pewien ze beda, tyle ze nie jestem pewien co do tych ustawien Master i Slave na sterowniku ssk w takiej konfiguracji.
Ustawiasz tryb MASTER.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”