Jak podłączyć czujnik indukcyjny do ssk-mb2

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

#11

Post napisał: gozdd » 06 cze 2014, 16:51

Cóż ja mogę więcej na odległość poradzić niż polecić sprawdzić wszystko jeszcze raz. Możesz np. wywalić wszystkie ustawienia z Macha i ustawiać na nowo, żeby coś dziwnego tam nie zostało. Sprawdź podłączenie czy na pewno masz wszystko pod dobre piny podpięte. Nic więcej stać się nie mogło raczej.
Gdzie jak zaznaczysz Active Low? W MB2 masz Enable razem na wszystkie osie. Z resztą pisałeś, że silniki trzymają, czyli dostają Enable. Nie do końca rozumiem co masz na myśli.



Tagi:


Autor tematu
segment
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 49
Rejestracja: 15 lip 2013, 22:39
Lokalizacja: że znowu

#12

Post napisał: segment » 06 cze 2014, 22:01

Zadziałało gdy odkręciłem czujnik od maszyny. Tzn mogłem jeździć maszyną. Czujnik był ciepły. Ale wtedy zapaliła się dioda na czujniku. Jak dotknąłem do maszyny to zgasła. Jak czujnik jest przykręcony do maszyny to czarny i niebieski mają zwarcie a jak odkręcę to nie ma. Pozostałe 2 czujniki tak samo podłączone i ustawione w machu, działają bez problemu. Czy to znaczy że czujnik jest zepsuty?


gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

#13

Post napisał: gozdd » 07 cze 2014, 08:19

Zwarcie, bez podłączonego zasilania? Jeśli tak, to coś mu jest.
Zamień na chwile czujniki miejscami (znaczy czujnik od Z podłącz do X i na odwrót) i zobacz co się będzie działo. Możesz wpiąć amperomierz w szereg.


Autor tematu
segment
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 49
Rejestracja: 15 lip 2013, 22:39
Lokalizacja: że znowu

#14

Post napisał: segment » 07 cze 2014, 22:23

Podłączyłem Y w miejsce Z i chodzi, ale jak podepnę czujnik od Z w miejsce Y - przestaje. Więc chyba ten czujnik jednak nie działa. Podłączyłem mechaniczną krańcówkę do bazowania Z, ustawiłem limity i jestem szczęśliwy.
Zauważyłem jedną rzecz: gdy ustawię miernik na "piszczenie" i dotykam czerwonym do brązowego kabla na czujniku a czarnym do niebieskiego kabla to widzę jakieś cyferki a odwrotnie nie ma cyferek. Z czujnikiem od Z jest odwrotnie, czyli widać cyferki jak dotykam czerwony do niebieskiego a czarny do brązowego. Nie wiem czy to zwalony czujnik, czy możliwe żeby kolory kabli były zamienione czy może to jakiś czujnik innego typu.
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”