Sterownik trzyosiowy TB6600

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

gozdd
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 842
Rejestracja: 02 gru 2013, 19:21
Lokalizacja: Częstochowa

#11

Post napisał: gozdd » 21 maja 2014, 21:06

W takim razie jak będę coś tworzył to do moich płytek wlutuje 6600 i może coś z tego będzie ;)



Tagi:


grzegor4
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 06 cze 2006, 14:59
Lokalizacja: Świecie

Re: Sterownik trzyosiowy TB6600

#12

Post napisał: grzegor4 » 16 maja 2016, 20:04

bmajkut pisze:Witam wszystkich!
Chciałem podzielić się swoim doświadczeniem. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się nowe sterowniki oparte o układ TB6600. Po zakupie pierwszego sterownika do swojej maszyny(niebieski chińczyk) szybko okazało się, że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Zostałem po dwóch - trzech miesiącach zmuszony do wymiany całej elektroniki.
Zakupiłem trzy takie moduły:
http://electropark.pl/moduly-sterowniki ... b6600.html
Każdy z nich ma na swojej płytce optoizolację, a układ scalony TB6600HQ w swojej strukturze posiada zabezpieczenia przed przeciążeniem, przegrzaniem i zbyt wysokim napięciem. Do zasilania całości wystarczy jedno napięcie więc kolejny kłopot z głowy.
Sam wykonałem płytkę ze złączem LPT z buforami 74HC244, bo port w moim komputerze nie wyrabiał i dawał maksymalnie 3V na stanie wysokim.


Dorobiłem również prosty zasilacz z prostownikiem i stabilizatorem dającym na wyjściu 12VDC.


Całość zamknąłem w obudowie Z17, której panel przedni i tylny frezowałem już przy pomocy tych sterowników. Tak to wygląda na koniec:



Sterowniki pracują z mikrokrokiem 1/8, nie ustawiałem mniejszego bo uznałem że nie ma potrzeby, a tu na forum niektórzy twierdzą że mikrokrok zmniejsza moc silników.
Do poprawki:
-Złącze LPT w obudowie powinno być zamocowane na taśmie a nie na płytce,
-Przydałby się większy transformator,
-Dobrze by było zrobić chociaż jedno wejście logiczne na przykład na E-STOP,
-Jeden przekaźnik do sterowania wrzecionem wypadałoby zamontować.
Wnioski:
Sterowniki oparte o TB6600 są w moim odczuciu o niebo lepsze od TB6560. Frezarka pracuje równo, bez stuków, silniki nie gubią kroków, nie ma żadnych pisków przy postoju.
Polecam!
bmajkut zwracam się z prośbą, udostępnij wzór płytki głównej w EAGLE podbijającej napięcie, u mnie ta sama bajka , napięcie rzędu 2V, Nie jestem elektronikiem nie potrafię dobrać wartości brakujących elementów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”