Strona 1 z 1
Sterownik silnika krokowego step/dir na TB62206FG
: 10 kwie 2014, 01:11
autor: buczak
Witam wszystkich.
Chciałbym zasięgnąć opinii fachowców dotyczących sterownika silnika krokowego. Mam do dyspozycji TB62206FG, ale nie znam angielskiego i nie potrafię doczytać się czy tym układem wysteruję silnik z lpt programem np mach2. Na schemacie z noty katalogowej mam cztery wejścia sygnałów opisane jako:
ENABLE A
ENABLE B
PHASE A
PHASE B
TORQUE
STANTBY -to akurat wiem co to jest ;p
litery A i B odpowiadają uzwojeniom silnika, jedno A drugie B.
link do noty katalogowej:
nota katalogowa
: 10 kwie 2014, 10:27
autor: Zienek
Żeby było dobrze, to musisz do tego dorobić jeszcze kontroler, który będzie przerabiał sygnały step-dir na odpowiednie prądy na poszczególne cewki.
Chałupniczą metodą nie zrobisz chociać 2 mikrokroków.
Takie rozwiązanie powoduje tragiczną kulturę pracy, która jest skceptowalna przy wysuwie papieru z drukarki, ale nie do sterowania frezarką.
: 10 kwie 2014, 16:23
autor: buczak
Czyli te układy się nie nadają na sterownik do mich potrzeb. Tak z ciekawości do czego one są ?
W takim razie mam jeszcze w szufladzie 3x atmega8 i tranzystory mosfet. Szukam, szukam i znaleźć nie mogę sterownika opartego o te mikro kontrolery. Jeden ze schematem bez kodu, inny z jakimiś błędami jeszcze inny "strona nie istnieje".
Czy znacie jakiś sprawdzony sterownik na atmega8, który będzie potrafił sterować silnik unipolarny sygnałem krok/kierunek z programu np.mach2 ?
: 11 kwie 2014, 07:15
autor: Zienek
Jak widać nie jest z Ciebie elektronik z zamiłowania, więc może lepiej kupić gotowca?
: 11 kwie 2014, 07:50
autor: buczak
Może nie elektronik ale hobbysta z zamiłowania. Projektować układów nie umiem, ale jeżeli chodzi o wykonanie ze schematu to jak najbardziej. Co do kupna, to właśnie sęk w tym, że wolał bym zrobić to samemu ze względu na koszty, niby niewielkie ale nie dla bezrobotnego

Tym bardziej że procesory leżą już dłuższy czas niewykorzystane i nie wiem na co je spożytkować. Płytkę mógł bym sam zaprojektować, najważniejszy jest sprawdzony schemat i kod. Widzę w internecie że są projekty na atmega8 lecz w ciemno wolał bym ich nie robić.
: 11 kwie 2014, 10:08
autor: Zienek
Prototypowanie wiąże się z nieudanymi próbami. Jeśli sam nie masz pomysłu to nikłe szanse, że komuś będzie się chciało odrabiać zadanie domowe za Ciebie.
Sorry za takie dołowanie, ale life is brutal.
A jak chcesz tak naprawdę to zorientuj się czym jest mostek H i jak się steruje silnikami krokowymi.
: 11 kwie 2014, 11:58
autor: buczak
Dobra, będę musiał sam przetestować projekty z sieci po kolei. Nie chodzi mi o to żeby ktoś zaprojektował mi urządzenie, tylko proszę o link do projektu, który ktoś sam kiedyś wykonał i działał. Widzę że są takie projekty w sieci i nie wierze że nikt ich nie sprawdzał.
: 11 kwie 2014, 22:31
autor: Dagome
StepStick z ebay.com wyjdzie ~13PLN za sztukę. Wszelkie samopały wyjdą drożej za same części.
: 12 kwie 2014, 10:14
autor: buczak
Taniocha, ale i tak ich nie kupie tylko sam będę kombinował. Przecież napisałem, że mam kilka µc atmega8, resztę elementów analogowych również mam, laminat też jest. Tylko jeszcze mam problem z LPT ale to się załatwi ew. poszukam przejścia z USB na LPT również na atmelku.
Namierzyłem taki
sterownik sterownik niby działa robił go ktoś ?
: 12 kwie 2014, 15:14
autor: etet100
Dagome pisze:StepStick z ebay.com wyjdzie ~13PLN za sztukę. Wszelkie samopały wyjdą drożej za same części.
A widziałeś jak te stepstick po 13PLN działają ? Może do jakiegoś małego styroplotera to się nadaje ale chyba nic więcej. I nawet w takim zastosowaniu nie wiadomo czy to padnie po godzinie czy po dniu.