sterowanie dodatkowe - magazyn + autowymiana - MACH3

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

sterowanie dodatkowe - magazyn + autowymiana - MACH3

#1

Post napisał: karolekqazplm » 23 lut 2014, 21:19

Witam

Na youtubie widziałem fajny układzik połączony przez usb. Był to układ sterujący wymianą narzędzia (otwieranie - zamykanie wrzeciona, sterowanie osią Z) i obracanie okrągłego magazynu. Z tego co zauważyłem jest to uklad PIC.
Myślę o takim układzie właśnie podłączonym do USB, ale w jaki sposób nim steruje Mach ?
Naturalnie, że nie ma na necie wsadu do procka bo był to układ wymyślony przez kogoś, ale obserwując wujka google'a są układy sterujące całą pracą (osie + krań.+program PC) podłączone przez usb. np : http://www.planet-cnc.com/index.php?page=diy .

Mnie interesuje tylko sterowanie dodatkowe takiego magazynu, bo mam sterowniki silników zintegrowane na płycie głównej pod LPT.

Skoro mowa już o rozwiązaniach na USB.
Czy widział ktoś z Was układ z gotowym wsadem?



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#2

Post napisał: corano » 24 lut 2014, 08:19

Z tego co wiem urok tego układu polega na tym iz nie działa z MACHEM :)
Planet USB posiada własny soft. Kolega musi sie zastanowić jaki sterownik i jakie oprogramowanie a później będzie juz z górki :) No teoretycznie ..


margor
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 327
Rejestracja: 24 lut 2005, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: margor » 24 lut 2014, 17:22

Jak mniemam, kolega chce uruchomić magazyn narzędzi pod Mach'em. W takim razie raczej polecał bym sterownik PLC, który zarządza zmieniaczem i wszystkim co z tym związane. Co innego to komunikacja sterownika z Mach'em. Najprościej, to wystarczą dwa wyjścia (na jednym też by można ale po co utrudniać) z płyty SKK, oraz macro, aby program wiedział jaką informację wysłać do sterownika. To tak po krotce.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”