SSK-MB2 i LPT

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
tomcat65
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1236
Rejestracja: 15 lis 2009, 02:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

SSK-MB2 i LPT

#1

Post napisał: tomcat65 » 16 lut 2014, 23:09

Jakiś czas temu nabyłem płytę SSK-MB2, i mimo prawidłowych połączeń nie działały silniki. Kupiłem drugą i ok.
Dziś zabrałem się za tą 'walniętą' płytę. Wszystko niby dobrze. W konfrontacji ze schematem zauważyłem jedną rzecz - drabinka rezystorów DR1 jest wlutowana odwrotnie, czyli na jednej nóżce jest 4,7kOhm, na reszcie 9,4. Jak wpływa to na działanie płyty? Oczywiście przelutowałem na prawidłową stronę. Na ENA, plusie i DIR jest 5V. Na CLOCK - 0V.
W związku z tym drugie pytanie.
Chcę to sprawdzić podłączone do kompa. Stary laps. O ile Mach zainstalowany bez sterowników działa, po ich wgraniu wiesza się.
W biosie mam do wyboru nast. ustawienia portu LPT: normal, bi-direction, EPP, ECP. Bez możliwości połączenia dwóch ostatnich. Na bi-direction i normal wiesza się.
Czy samo ECP wystarczy do prawidłowego funkcjonowania?
Biosa już nie zaktualizuję.



Tagi:


71tomek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2010, 22:06
Lokalizacja: bydgoszcz

SSK-MB2 i LPT

#2

Post napisał: 71tomek » 06 lis 2016, 20:17

Możesz napisać czy i jak rozwiązałeś problem wieszania się kompa. Mam to samo na laptopie dell. Dodatkowo nawet jeśli się nie zawiesi na startowym ekranie macha to 9/10 razy silniki poruszają się konwulsyjnie.Tak jakby sieczka wychodziła z lpt. Na innym lapie/kompie nie ma problemu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”