Składanie układu

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
rav107
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2013, 11:33
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: rav107 » 07 sty 2014, 16:42

Wszystko się nieco wyjaśniło po kontakcie ze sklepem, przestawiłem tylko przełączniki SW1 i SW2 na off. Zgodnie z waszymi podpowiedziami najpierw podpoiłem tylko softstar+mz-01+transformator i miernikiem sprawdziłem co jest na wyjściu i wszystko było ok na 5V 12V tyle ile ma być i na wysoko prądowym było 35V około czyli też ok. Potem dołączyłem do układu płytę główną oraz sterownik z silnikiem. Na kompie mam zainstalowany Mach3 i skonfigurowałem w nim tylko tą jedną oś X pod którą mam podpięty silnik. I teraz tak: po wpięciu całego układu do zasilania bez połączenia z komputerem na sterowniku świeci się zielona dioda, a całość sobie ładnie brzęczy. Po podpięciu przez lpt do kompa dioda na sterowniku się nie świeci oraz nic nie brzęczy. I teraz co robię źle? Najpierw odpalam kompa podpiętego przez lpt do płyty, potem odpalam program, następnie włączam zasilanie tego całego układu i powinno działać tak? W czym może być problem? Bo wygląda to tak jakby komp nie zezwalał na pracę sterownika, ale mogę się mylić. Proszę o jakąś wskazówkę gdzie szukać błędu.



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”