Sterownik CNC USB 4 osie TB6560

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

krzysiek11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2014, 20:15
Lokalizacja: PŁOCK

#31

Post napisał: krzysiek11 » 25 gru 2014, 19:16

Witam
Znalazłem stronkę gdzie kolega uruchomił ten sterownik i podobno działa rewelacyjnie
http://pfmrc.eu/index.php?/topic/42148- ... l=frezarki
też mam zamiar go użyć zastanawiam się tylko cz można pod ten sterownik podpiąć wrzeciono niby ma do tego wyjście
pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 7
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#32

Post napisał: corano » 27 gru 2014, 20:39

Kolego wdzieg ja się jasno określiłem - sterownik instalujemy tylko z softem od chińczyka !
Prawdopodobnie na moim laptopie był już zainstalowany nowszy soft i mimo iż nie podłączyłem zasilania do sterownika USB samo się wykryło i zresetował mi numer seryjny w sterowniku. W tej chwili sterownik chodzi jedynie w trybie demo na 23 linijki kodu.
Niestety zostaje mi zakup nowej licencji na PLANETCNC .. no i mam problem.

Jeśli kolega umie wgrać starszy bootloader pasujący z moim kodem aktywacyjnym to czekam cierpliwe na szczegółowe instrukcje:) W mojej ocenie sterownik jest świetny.
Mały, zgrabny jednak na chińskim klonie można się zwyczajnie przejechać, ot tyle.


DawidK2013
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2013, 08:05
Lokalizacja: Białe Błota

#33

Post napisał: DawidK2013 » 02 sty 2015, 22:07

W przypadku problemu z tym sterownikiem wyśli mi na PW registration kay, który Ci się wyświetla, mogę odesłać Ci kod aktywacyjny.


wdzieg
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2013, 19:40
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

#34

Post napisał: wdzieg » 05 sty 2015, 19:37

corano pisze:Kolego wdzieg ja się jasno określiłem - sterownik instalujemy tylko z softem od chińczyka !
Prawdopodobnie na moim laptopie był już zainstalowany nowszy soft i mimo iż nie podłączyłem zasilania do sterownika USB samo się wykryło i zresetował mi numer seryjny w sterowniku. W tej chwili sterownik chodzi jedynie w trybie demo na 23 linijki kodu.
Niestety zostaje mi zakup nowej licencji na PLANETCNC .. no i mam problem.

Jeśli kolega umie wgrać starszy bootloader pasujący z moim kodem aktywacyjnym to czekam cierpliwe na szczegółowe instrukcje:) W mojej ocenie sterownik jest świetny.
Mały, zgrabny jednak na chińskim klonie można się zwyczajnie przejechać, ot tyle.
Kolego - pisałem, że z softem od chińczyka z kompletu przesłanego do sterownika z wgranym softem do procka - wówczas sterownik jest w pełni sprawny i bez ograniczeń. Wydaje mi się, że było to oczywiste. Sam sterownik z planet-cnc jest za free do zrobienia we własnym zakresie i to co kolega zrobił jest na stronie opisane z tym że bez wykupienia licencji sterownik praktycznie bezużyteczny. Dodam od siebie że sterownik z softem spisuje się rewelacyjnie, o dziwo drivery na tb6560 nie cieszące się dobrą sławą na tym forum po około 60 min ciągłej pracy na silnikach 1.9NM, 1/16 step 3A nie są nawet ciepłe.

[ Dodano: 2015-01-05, 19:53 ]
DawidK2013 pisze:W przypadku problemu z tym sterownikiem wyśli mi na PW registration kay, który Ci się wyświetla, mogę odesłać Ci kod aktywacyjny.
Czy mam rozumieć, że kolega ma możliwość wygenerowania kodu licencji na podstawie tego co wyświetla program po podłączeniu sterownika?

[ Dodano: 2015-01-05, 20:09 ]
Cezary2528 pisze:Działą u kogoś już ten sterownik? Warto do zastosowań amatorskich?
Sterownik działa rewelacyjnie, ale to tylko moje subiektywne odczucie, posiadam opis konfiguracji sterownika z softem w języku ojczystym, jak by komuś było trzeba mogę się podzielić. Istnieje również możliwość polonizacji oprogramowania ale trzeba by przetłumaczyć plik z języka rosyjskiego - mogę podesłać częściowo spolonizowany jak by ktoś chciał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”