Jak podlaczyc PC do tokarki EEN 320

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
tomkan77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2007, 19:27
Lokalizacja: łódź

Jak podlaczyc PC do tokarki EEN 320

#1

Post napisał: tomkan77 » 02 mar 2007, 19:58

Witam serdecznie.
To moj pierwszy temat na tym forum.
Moje pytanie dotyczy w jaki sposob mozna podlaczyc PC do tej maszyny (nazwa w temacie)
Dodam ze maszyna posiada sterowanie hunor PNC 721 , maszyna jest z 1986 roku produkcji wegierskiej i wiem ze byly przez to gniazdo kiedy wgrywane progmamy na nia z kasety z magnetofonu. Maszyna uzywa G kody.
Myslalem by podlaczyc moze ja pod karte dzwiekowa w PC i nagrywac te czestotliwosci jak na kasete tyle ze na PC ale wtedy nie mam mozliwosci edycji takiego programu. Wiec moje pytanie brzmi czy jest moze taki program zamieniajacy np. ten program napisany w notatniku na te czestotliwosci zrozumiale dla maszyny? i jak ja podlaczyc do pc? przez jakie gniazdo w pc (karta dzwiekowa , com , lpt?) gniazdo w naszynie jest oznaczone MS25043-14D i jest okragle z trzema otworami a otwory oznaczone jako A B C i sa
rozmieszczone jak wierzcholki trojkata zamknietego w okregu.
Prosze o pomoc bo nigdzie nie moge uzyskac odpowiedzi.



Tagi:


MarK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2006, 08:32
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: MarK » 03 mar 2007, 10:12

U mnie w pracy stosowano kiedyś przegrywanie z magnetofonu na maszynę. Chyba właśnie na "hunory". Teraz jest chyba zrobiona komunikacja z PC lub przez emulator czytnika taśmy perforowanej. Nie znam szczegółów, bo się tym akurat nie zajmowałem. Jeśli nie znajdziesz żadnych informacji, to po 10.marca będę mógł się dowiedzieć szczegółów i coś Ci podpowiedzieć. Tylko ewentualnie upomnij się na maila :wink:

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”