Mniejsza moc przy szybszych obrotach silnika

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#41

Post napisał: noel20 » 22 maja 2012, 14:44

W moim albumie jest schemat prostego generatora przeznaczony do podobnych prób.
Rzeczywiście niezwykle prosty i na pewno skuteczny.
Janadamis, warto zastosować, bo będzie pomocny :smile:



Tagi:


poorchava
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 327
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:32
Lokalizacja: Festung Breslau

#42

Post napisał: poorchava » 22 maja 2012, 15:53

Strona 10 punkt 6. Dla 1,5A wychodzi 0,33 ohm. Rezystory min 5W.
Nieprawda. ((1.5A)^2)*0.33R=0.7425W. I to zakładając napięcie stałe. Wartość mocy przy sinusoidalnym przebiegu to jest Pmax/2 czyli tutaj 0.37W.

Poza tym popularne rezystory cementowe są drutowe, a nie grubowarstwowe. Rezystory drutowe mają wiekszą indukcyjność niż metalizowane albo grubowarstwowe, wiec najgorzej nadaja się do mierzenia pradów szybkozmiennych.

Nawet przy 3.33A (rezystor 0.15R) wychodzi moc szczytowa 1.66W.

Na co komu tutaj 5W? 3W wystaczą z zapasem jakby się juz strasznie uprzeć, a i 2W będą w porządku :). Ja bym dał 3W jakbym przewidywał kiepskie chłodzenie całości

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#43

Post napisał: noel20 » 22 maja 2012, 17:32

Poza tym popularne rezystory cementowe są drutowe, a nie grubowarstwowe.
U mnie siedzą najpopularniejsze rezystory drutowe i jest ok. Nie wiem czy scalak jest zadowolony z pracy z nimi, ale sterownik działa jak należy, więc nie wiem czy tak kombinując zyskamy coś w praktyce.
poorchava pisze:Ja bym dał 3W jakbym przewidywał kiepskie chłodzenie całości
A ja po powyższych postach autora przewiduję nieprzewidywalne warunki pracy :razz:
U mnie bynajmniej siedzą 5W, ale widziałem konstrukcje z 2W, więc zapewne też będzie działać. Poza tym aż tak strasznie się nie wykosztujesz na te 5W :wink:


Autor tematu
Janadamis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2012, 14:33
Lokalizacja: Poland

#44

Post napisał: Janadamis » 22 maja 2012, 18:11

noel20- dokładnie mnie zrozumiałeś z tym przyciskiem to tylko dla próby czy ruszy :D
A warunki pracy będą normalne. Nie jakieś ekstremalne :)
Raven- Na razie to ja chcę przez uc sterować te sterowniki a nie przez komputer..
Może w przyszłości tak zrobię ale teraz to z karty SD :D
Leoo- Przydatne schematy masz :D

A jeszcze jedno ten sygnał ENABLE to sygnał można prosto z procesora podłączyć? Chyba nie ma dużego poboru mocy bo zdaje się ze jest sygnał logiczny? Skoro trzeba po kolei załączać?

Wielkie dzięki za pomoc.
Mam na dzieję że będzie dobrze działać. :D


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#45

Post napisał: Leoo » 22 maja 2012, 22:40

Janadamis pisze:A jeszcze jedno ten sygnał ENABLE to sygnał można prosto z procesora podłączyć? Chyba nie ma dużego poboru mocy bo zdaje się ze jest sygnał logiczny? Skoro trzeba po kolei załączać?
Wszystkie sygnały sterujące mają spełniać standardy TTL, więc można wygenerować je procesorem.

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#46

Post napisał: noel20 » 23 maja 2012, 07:06

A warunki pracy będą normalne
Więc jakiejś kosmicznej mocy rezystory nie są potrzebne. Jak wspomniałem Ja mam 5W i są zupełnie zimne. Choć ja mam ustawiony prąd na 0,6A

A powiedz kolego odnośnie tego sterowania sterownikami przez procesor, który będzie to kod pobierał z karty SD. Jak ogólnie to wygląda? Też chciałem to kiedyś zrobić, ale nie znalazłem materiałów. Jak będzie wyglądał plik na tej karcie? Jaka składnia? to Zwykły txt? A jak go wygenerujesz?


Autor tematu
Janadamis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2012, 14:33
Lokalizacja: Poland

#47

Post napisał: Janadamis » 23 maja 2012, 18:12

Już tłumaczę
Najpierw procesor odczytuje dane z SD i zapisuje do pamięci eeprom po tym rozsyła sygnał do pozostałych 3 procesorów które odpowiednio odczytują dane z eeprom po kolei po tym pocesor daje rozkaz wykonania pracy i każdy z pozostałych 3 procesorów wykonuje prace.
To tak w skrócie. Co do SD to jest to plik .txt a w nim są ułożone cyfry tak jak na poniższym rysunku
Obrazek

To są dane jakie odległości maja przebyć każdy z silników i kierunek.
Ja to zamierzam tworzyć własnoręcznie mierzyć ile ma przejechać silnik do kolejnej dziury czy zakrętu i po kolei wpisywać to do tego notatnika.
Jest to pracochłonne ale na początek jest to dobry sposób. Mimo użycia 4 mikroprocesorów :)
Pewnie powiecie że są łatwiejsze ale ja na początek wykorzystam ten sposób potem pomyśle nad automatyzacją (mach3).

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 16
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#48

Post napisał: noel20 » 23 maja 2012, 19:13

Ojoj, to się napiszesz.
Wersja demo programu mach ma ograniczenie do 1000 lini kodu i jest to spore utrudnienie, jak zamierzasz coś w miarę konkretnego robić. Daje to pojęcie o ilości potrzebnych linijek, żeby frez coś nam stworzył. A wiele z nich zawiera jednoczenie informację o posuwach w dwóch osiach, więc wyszłoby jeszcze więcej tych linijek.
Więc rozumiem, że procek, pobierze dane i po kolei tyle ile wnosi liczba w txt tyle silnik robi kroków.
Ale regulację prędkości jakąś masz co? Znaczy się częstotliwość impulsów podawanych na silnik, bo to podstawa.
A jak okrąg zamierzasz zrobić?

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7781
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#49

Post napisał: tuxcnc » 23 maja 2012, 19:37

Janadamis pisze:Ja to zamierzam tworzyć własnoręcznie mierzyć ile ma przejechać silnik do kolejnej dziury czy zakrętu i po kolei wpisywać to do tego notatnika.
Jest to pracochłonne ale na początek jest to dobry sposób. Mimo użycia 4 mikroprocesorów :)
Pewnie powiecie że są łatwiejsze ale ja na początek wykorzystam ten sposób potem pomyśle nad automatyzacją (mach3).
To jest sztuka dla sztuki.
Zdobyte doświadczenie i wiedza nie przydadzą Ci się nigdy i do niczego więcej.

Zacznij od dowolnego komputera PC, nawet 386, zainstaluj na nim DOS i TurboCNC.
Może być jakiś archaiczny laptop za 50 złotych, byle miał port LPT.

Program jest niewyobrażalnie prosty, nawet żadnej grafiki nie ma.

Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele, ale podstawowa jest taka, że się od razu G-kodów uczysz, czyli języka w którym są programowane profesjonalne obrabiarki.

.


Autor tematu
Janadamis
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2012, 14:33
Lokalizacja: Poland

#50

Post napisał: Janadamis » 23 maja 2012, 19:59

noel20- Prędkość silników będzie taka sama. Okręgu na razie nie będzie się dało zrobić.
Ja to robię na początek jako próba. Potem możliwe że przejdę na komputer.

tuxcnc- fakt ale ja głównie interesuje się programowaniem procesorów i dlatego chcę to zrobić ma procesorze.

Ale potem jak już będzie chodzić to może spróbuję tak jak ty mówisz przez PC
Ale aktualnie mam już prawie ukończony program na mikroprocesory lecz teraz muszę zrobić zmianę sterowanie co jest łatwe :)
Wielkie dzięki za pomoc :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”