Elektronika do pierwszej maszyny.

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
kaazior
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:24
Lokalizacja: Maszewo

#21

Post napisał: kaazior » 29 gru 2011, 18:33

Żeby nie było wątpliwości. Taki zasilacz chcę (tylko czy się nadaje???) zastosować do płyty głównej SSK-MB1.
Obrazek

Przy okazji zdjęcia skrzyni z elektroniką. Czy ma ktoś jakieś sugestie???
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#22

Post napisał: Leoo » 29 gru 2011, 19:26

Proszę podłączyć zasilacz do płyty i sprawdzić napięcie. Jeśli nie spadnie poniżej 12V zasilacz można eksploatować.
Doskonale umieścił Kolega wentylatory radiatorów. W takiej konfiguracji ich skuteczność jest bardzo wysoka
Martwi mnie natomiast materiał obudowy. Sterowniki amatorskie lubią czasem "zadymić" co może skończyć się w takim przypadku pożarem. Proszę przynajmniej wykleić wnętrze grubą folią aluminiową lub użyć jakiegoś impregnatu zmniejszającego palność drewna. Można zapytać znajomych, czy nie mają zbędnego, starego PC, którego metalowa obudowa jest najpewniejsza.


Autor tematu
kaazior
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:24
Lokalizacja: Maszewo

#23

Post napisał: kaazior » 16 sty 2012, 10:46

Z tym materiałem obudowy to racja :neutral: Na razie to tak zostawię ale bez pokrywy żeby mieć wszystko pod kontrolą. Niebawem będę miał jakiegoś starego kompa i może uda mi się coś przetestować.Mam nadzieję, że uda mi się nic nie popsuć, spalić za pierwszym razem.

[ Dodano: 2012-01-16, 10:45 ]
Witam ponownie. Wyskrobałem komputer. 1200Mhz 256 ramu chyba da rade.

Próbowałem już podpiąć elektronikę pod kompa. ustawienia chyba dobrze poustawiałem ale nic się nie działo. Gdy reset w Mach3 był włączony silnik trzymał moment.
podejrzewam że logika ma za małe zasilanie bo 4,36V. Do płyty głównej podłączyłem zasilacz 12V. Czy płytę główną mogę zasilić z 15V (bo taki mam jeszcze zasilacz) ???

[ Dodano: 2012-01-16, 11:31 ]
A haha jaka radość mnie ogarnęła. Silnik ruszył!!! Sygnały wyjściowe ->Enable zaznaczyłem zielony ptaczek w Active Low i dział. Taki drobny błąd miałem. Nie myślałem że ruszy za drugim razem:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”