SSK-B02

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
riat
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2009, 01:27
Lokalizacja: warszawa

SSK-B02

#1

Post napisał: riat » 30 lis 2011, 07:39

Witam!
Co się dzieje? Sterownik SSK-B02 + steper 8-mioprzewodowy. Jak testuję strzałkami z klawiatury to znaczy w stronę "+" lub "-" osi to raz silnik kręci się właściwie a raz odwrotnie! Robi to całkiem losowo, w sposób nieprzewidywalny!
Steper jest o'k. Podłączony też o'k Sprawdziłem na innym sterowniku.
Ten trefny ster nie grzeje się, nie dymi się z niego nie buczy anie nie piszczy w dziwny sposób. W zakładce dostrajania silników Mach3 wszystko jest z nim o'k. WSZYSTKO poza ty, że raz kręci się w lewo a raz w prawo, jak mu się podoba!!!
Szanowni uczeni Koledzy, może ktoś z Was zetknął się już z takim "dziwadłem"?
Bardzo proszę o jakąś podpowiedż. Co to jest? który to element układu "wydziwia" ? Czy to może L297?
Jak się do tego zabrać?
Dwa razy go już wymieniłem.
Pozdrówka


riat

Tagi:

Awatar użytkownika

skrzat
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 887
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:55
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: skrzat » 30 lis 2011, 17:39

skoro zachowanie jest losowe to glowna role odgrywaja zaklocenia, przewody masz ekranowane? sprawdz czy nie masz petli masy
Choć nie jestem detektywem, zawsze znajdę budkę z piwem!


Autor tematu
riat
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2009, 01:27
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: riat » 01 gru 2011, 06:26

skrzat pisze:skoro zachowanie jest losowe to glowna role odgrywaja zaklocenia, przewody masz ekranowane? sprawdz czy nie masz petli masy
Witam!
Szanowny Kolego, dobry jestem w mechanice, ale w elektronice, a nawet w elektryce to sam sobie nie zlecam "wkręcenia żarówki"!
Frezare zrobiłem sam. Przewody mam nieekranowane. Ba nawet co to znaczy "ekranowane" to bardziej się domyślam niż wiem. To chyba tak jak w moim aucie na lpg w którym pan elektryk co pewien czas wymienia przewody do świec bo mówi, że padły, czyli przestały "być ekranowane"
Rozejrzę się za odpowiednimi przewodami i pozmieniam. Chodzi o druciki od sterów do steperów jak się "inteligentnie" domyślam? Ale dziwne bo oś X jest o'k. Problemy mam z Y i czasami Z. Może sobie Kolega wyobrazić efekty jak to zacznie wariować w połowie roboty!! Ciekawe rzeczy wychodzą! Całe szczęście, że robię wyłącznie w twardych spienionych teorzywach bo inaczej byłby zdrowy ubaw.
To po pierwsze. Po drugie co to znaczy "Pętla masy". Za chiny nie kumam!!!!! Bardzo proszę o kilka słów wykładu. Najlepiej tzw "łopatą".
Z góry wielkie dzięki
Pozdrówka i czekam
riat


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#4

Post napisał: Leoo » 01 gru 2011, 09:26

riat pisze:Po drugie co to znaczy "Pętla masy". Za chiny nie kumam!!!!!
Proszę zamieścić fotkę dzieła i zobaczymy.

Awatar użytkownika

AOLEK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 376
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Świdnica

#5

Post napisał: AOLEK » 03 gru 2011, 15:55

Miałem takie wariacje losowe :) jeśli używaż macha to zoptymalizuj kompa do sterowania. Czyli jednym słowem >>>> poczytaj Np TU
SPRZEDAM dwie nakrętki kulowe 20x5 więcej w dziale GIEŁDA !

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 05 gru 2011, 08:16

Ja tez mialem podobne klocki i okazalo sie ze winny byl uklad scalony sterownika. Tez niby wszystko bylo w porzadku, uklad sie nie grzal ale wyszlo niesytety, ze to jednak on.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”