Nakładarka płynnej uszczelki CNC

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11

Post napisał: Mrozik » 01 lis 2011, 10:24

Dlatego też chcę wykorzystać
http://www.cs-lab.eu/galeria-zdjecie-dD ... EPDIR.html

Dużo wejść i wyjść pozwoli mi obsłużyć w zasadzie wszystkie peryferia. Pytanie tylko jakie serwa zastosować, nie miałem wcześniej styczności z ich doborem i obsługą.



Tagi:


gigipawel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 142
Rejestracja: 16 paź 2008, 13:51
Lokalizacja: KIELCE

#12

Post napisał: gigipawel » 01 lis 2011, 15:50

Może EziServo w miarę tanio i nie skomplikowane strojenie ?

Widzę na rynku maszyn przemysłowych uciekania tam gdzie się da od drogich napędów GeFanuc,Omron(Yaskawa),Siemens w stronę Panasonic,MITSUBISHI czy krokowych Eziservo.


Autor tematu
Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#13

Post napisał: Mrozik » 01 lis 2011, 20:42

Jest na to jeden powód - wymagania klienta. Jeśli klient zapłaci za drogie komponenty to ok, ale jeżeli klient ma ograniczony budżet to świadomie wybiera komponenty o niższej cenie, niekoniecznie jakości.

Dodatkowo to ma być tylko nakładarka do kleju która będzie robić jednorazowo kilkanaście lini g-codu a nie 5 osiowe cnc do stali.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#14

Post napisał: blue_17 » 05 lis 2011, 23:02

Panowie niema co się denerwować kolega TUXCNC nie lubi Windowsa ale ma odpowiednią wiedzę co pozwala na sprawna konfiguracje Linuxa. Nikt nikomu nie zakazuje używać windowsa.

Osobiście sam wolę Linuxa bo jest mega elastyczny i można skompletować zestaw darmowych narzędzi do produkcji, że system pochodzi od unixa i jest niezawodny mogę przekonać jednym arbumetem

Stacja kosmiczna na orbicie kosztuje nieco wiecej niz maszynka i ma jak niepatzreć specyficzne wymogi ;)

I jaki tym system zarządza ? Oczywiście że Solaris dla niezorientowanych w temacie to system Unixowy oparty napisany w jave ( miedzy innymi pobił rekord jeśli chodzi o ilość dni bez zwiechy)

Nawet Strona Microsoftu podtrzymywana jest na linuksowym serwerze (ale to nieco inne zastosowanie)

Myśl że osoby który nie używały linuxa a tylko i wyłączne windowsa i mają niedobór wiedzy na temat zasady działania nie powinny się od razu oburzać.

Wiec jeśli ktoś chce używać macha którego konstrukcja i zasada działania (od strony programistycznej) jest zawiła proszę bardzo a jeśli chce ktoś używać Linuxowego EMC w którym wszystko można dowolnie dostosować i potrafi sobie to zrobić i to docenić proszę bardzo.

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”