Problem z laser safe w prasie krawędziowej darley

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
atom_28
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:02
Lokalizacja: Nowy Tomysl

Problem z laser safe w prasie krawędziowej darley

#1

Post napisał: atom_28 » 16 kwie 2011, 22:30

Witam
Czy ktos wie jak odłączyc bariere laserową "laser safe " w prasie krawędziowej Darley z sterowaniem Delem. Maszyna z 2003 roku, w tym roku ją odkupiłem od kontrachenta z holandii, u niego od początku bariera ta była odłączona bo cos sie z nia działo. Przed sprzedazą wezwał serwis i mu uruchomili to na nowo. Teraz mam problem bo bariera nie pomaga ale w momencie pojawienia sie w swietle lasera matrycy lub nawet blachy na matrycy maszyna sie zatrzymuje i nie mogę przejsc do gięcia, próbowałem na wszystkie sposoby. Mysle ze nie bez powodu w holandi mieli ją odłączoną. Czy ktos się orientuje jak ją odłączyć??
Pozdrawiam Tomek



Tagi:


Piotr-CNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2011, 08:51
Lokalizacja: zach-pom

#2

Post napisał: Piotr-CNC » 17 kwie 2011, 09:08

Witam, proszę spróbować odkręcic laserki i ustawic na przeciw siebie jesli to nie pomoze to ze schematu sprawdzić gdzie powinien byc sygnał i poprostu założyć mostek

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Post napisał: gelo » 17 kwie 2011, 21:22

Jezli laser safe jest prawidlowo podlaczony to nie da sie go tak poprostu zmostkowac, bo inaczej maszyna bedzie chodzila tylko w trybie wolnym. Moze po prostu masz go zle ustawionego? Laser safe trzeba "nauczyc " gdzie znajduje sie punkt przelaczania szybko?wolno, aby ponizej tego punktu nie kontrolowal juz zatrzymywania belki. Jezeli masz laser safe z osobna skrzynka z wyswietlaczem to na niej znajduje sie przycisk testowy do ustalania tego punktu. Na pewno w instrukcji znajdziesz opis jak prawidlowo ustawiac laser safe wiec radze dokladnie pogrzebac w papierach. Na dodatek kamery te musza byc odpoiednio ustawione ( tzn rownolegle do noza w odpowiedniej odleglosci ( z reguly 5mm lub wiecej - zalezy co ustalil producent- to tez musi byc na maszynie napisane.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


grzesioo85
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 18 gru 2007, 15:04
Lokalizacja: Radom

Problem z podnoszeniem się górnej belki prasy Darley EHP 230

#4

Post napisał: grzesioo85 » 16 paź 2012, 08:04

Witam

Może znacie jakiś serwis w Polsce który naprawia prasy krawędziowe Darley EHP 230, ponieważ przy gięciu blach górna belka nie podnosi się automatycznie i trzeba ją podnosić strzałką do góry na pulpicie pojawiają się następujące komunikaty podczas gięcia:
1) p16938 (l) Crawl speed due to open 422A;
2) p16899(OA) 4203 No material sensed. Return to top of stroke.
Jakiś elektronik powiedział mi że to jest błąd sterownika plc z komputerem.
Poradźcie coś. Z góry dzięki

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#5

Post napisał: gelo » 20 paź 2012, 14:27

Kurtyne laserowa nalezy najpierw nauczyc gdzie jest matryca. Na pulpicie operatora powinien znajdowac sie przycisk do takiej operacji ( lub bezposrednio na module Lasersafe). Najlepiej jakbys wzial instrukcje do twojego lasera). JEzeli odlaczysz lasersafe - twoja maszyna nie ma prawa opadac szybciej niz 10mm/s - sadze, ze lepiej bedzie doprowadzic lasersafe do porzadku. Generalnie jest tak, ze jezeli lsaer widzi jakas przeszkode - to i tak po ponownym nacisnieciu pedalu suwak powinien sie obnizyc. Znajac zycie - jakis domorosly elektryk zdazyl juz w miedzyczasie pomostkowac tu i owdzie, atam znowu odlaczyc i teraz system nie dziala tak jak powienien. Jezlei posiadasz schemat - trzeba przecwiczyc kablologie...
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


grzesioo85
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 18 gru 2007, 15:04
Lokalizacja: Radom

#6

Post napisał: grzesioo85 » 21 paź 2012, 09:08

Wiesz co ale ta sytuacja z nie podnoszeniem się stempla podczas gięcia powtarza się tylko wtedy gdy materiał leży na matrycy i wyskakują te komunikaty, natomiast jak na sucho zjadę w dół to normalnie automatycznie odbija do góry i tych komunikatów nie ma. Zmierzyłem ile jej brakuje w osi Y do tego aby odbiła do góry (oczywiście wtedy jak jest materiał) dokładnie 0,01 mm, bo potem sprawdziłem bez materiału na jaką wartość Y opuszcza się maksymalnie i na tej podstawie już wiedziałem ile jej brakuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”