Zanim spalę sterownik ...

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Zanim spalę sterownik ...

#1

Post napisał: bartuss1 » 27 sie 2006, 20:56

... to najpierw chciałbym zasiegnąć opinii, czy silniki zakupione u kolegi Piotrajuba te po 360 zł są sprawne czy wadliwe ? miałbym nadzieje że to tylko plotka, ale jeśli spalę jeden sterownik to pół biedy, a jeśli spalę 4 sterowniki to w sumie jakbym 2,5 tys zł wywalił w błoto, zawsze mozna jeszcze silniki kupić póki sterowniki całe ... i nikt mi nie wmówi że źle podłączyłem kabelki czy coś, bo 50 razy sie zastanowie zanim to podłącze do prądu.
jesli to jednak plotka to przepraszam szanownego kolege za te podchody.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 27 sie 2006, 21:04

bartuss1 pisze:i nikt mi nie wmówi że źle podłączyłem kabelki czy coś, bo 50 razy sie zastanowie zanim to podłącze do prądu.
hehe a jak to udowodnisz? film nakręcisz czy masz jakiś inny pomysł?
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 27 sie 2006, 21:16

filmik ? da rady ...
kolega webserwer robi mi zasilacz, przetestuje go i da mi sprawny, zanim podłącze to do sterownika upewnie sie że plus to plus a minus to minus zgodnie z opisem jak to podłączyć żeby wszystko było nalezycie, to że nie jestem elektronikiem nie znaczy że sie nie orientuje w prostych schematach,
wolałbym zapewnienie kolegi Piotrajuba że wszystko jest ok, ze silniczki sa przetestowane itp.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#4

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 27 sie 2006, 21:32

chyba najlepiej napisac prywatny e-mail do samego zrodla a nie przez ogrodki
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#5

Post napisał: Piotrjub » 27 sie 2006, 21:59

Jest taki program nazywa „MAMY CIĘ” i musze przyznać że kolega dał się wkręcić bez problemu.
Takie bzdury jakie wymyślaliśmy aby kolego podpuścić powinien dawno zauważyć ale już efektem widzę spanikowania jest ten text aby nie trzymać go w niepewności zamieszczę link
do filmiku kolegi gmaro.
http://d.turboupload.com/d/923977/aaa.wmv.html
to właśnie ten silnik miał się spalić bo był wadliwy i wycofany z produkcji (bo się sam zapalał ale z gaśnicą przy maszynie to już autorski pomysł jednego z kolegów chyba dygresja do płyty stołu przykrywającą maszynę).
Ale musze przyznać że zabawę mieliśmy przednia podpuszczając kolegę no nie sam bo zemną kolega nie rozmawiał na usprawiedliwienie dodam że to taki mój mendowaty i upierdliwy charakter.
A mendowaty dlatego że zaczęliśmy podpuszczać jak kolega za wszystko zapłacił.
Sory za taki mały ŻARCIK ale czekaliśmy kiedy kolega zgłosi sie do mnie. :grin:
A i prosze o punkcik bo pomogłem rozwiązać problem (wyjaśniłem) z samozapłonem silnika krokowego. :wink:

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#6

Post napisał: termit_tm » 27 sie 2006, 22:05

jak to było hmmm ... co czwarty silnik jest sprawny ....


hehe sory ale nie mogłem sie powstrzymać :razz:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

Re: Zanim spalę sterownik ...

#7

Post napisał: DZIKUS » 27 sie 2006, 22:05

bartuss1 pisze:... to najpierw chciałbym zasiegnąć opinii, czy silniki zakupione u kolegi Piotrajuba te po 360 zł są sprawne czy wadliwe ? miałbym nadzieje że to tylko plotka, ale jeśli spalę jeden sterownik to pół biedy, a jeśli spalę 4 sterowniki to w sumie jakbym 2,5 tys zł wywalił w błoto, zawsze mozna jeszcze silniki kupić póki sterowniki całe ... i nikt mi nie wmówi że źle podłączyłem kabelki czy coś, bo 50 razy sie zastanowie zanim to podłącze do prądu.
jesli to jednak plotka to przepraszam szanownego kolege za te podchody.


dlaczego z tylu mozliwych drog komunikacji wybrales akurat wywalanie czegos takeigo na forum? przeciez mozna sie z nim kontaktowac mailowo, telefonicznie i przez gg. juz nie wspomne o prywatnej wiadomosci ktora tez mozesz wyslac.


korzsytaajc z okazji, chcialbym zapytac: czy ploter zamowiony u ciebie jest sprawny czy wadliwy? tzn. czy jesli go podlacze do sieci to opory pracy jego mechanizmow sa tak duze ze spala sie silniki i sterowanie, czy tez moze dragnia beda tak duze, ze sie beda ciagle lamac frezy? prosze o odpoweidz
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 27 sie 2006, 23:08

witam !! wróciłem sobie z lasu ( co za cisza i jak zielono ! ) , a tu patrzę MŁYN :lol: :lol: . dajcie spokój - to może doprowadzić do czegoś strasznego ! . na marginesie - czytałem o wzroście ilości samobójstw w Polsce :lol: :lol: . przez chwlię myślałem że to może jakaś filia al-kaidy ( wybuchowe silniki ) , no no . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#9

Post napisał: olo_3 » 28 sie 2006, 00:21

Piotrjub pisze:Jest taki program nazywa „MAMY CIĘ” i musze przyznać że kolega dał się wkręcić bez problemu.........usprawiedliwienie dodam że to taki mój mendowaty i upierdliwy charakter.
. :wink:

No proszę a ja do pól roku kombinuje czemu kolega jedzie jak z fura siana z innym kolega :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#10

Post napisał: Piotrjub » 28 sie 2006, 00:33

olo_3 pisze:No proszę a ja do pól roku kombinuje czemu kolega jedzie jak z fura siana z innym kolega :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ciekawe o kim kolega pisze mówiąc "z innym kolegą" :idea: bo dla mnie to nie jest kolega ale facet który nie wie co mówi albo może i wie i to dobrze :evil:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”