Strona 1 z 1

Zasilacz do sterowników silnika

: 10 kwie 2010, 17:32
autor: liteone
Mam pytanie odnośnie zasilacza sterowników a konkretnie mój problem wygląda tak, że mam transformator toroidalny 2x18V, mostek prostowniczy, 4 kondensatory 2000uF i stabilizator napięcia 7812. Po zmontowaniu tego zasilacza mam takie wyjścia | + || masa || - | mój dylemat jest jak podłączyć to ze sterownik SSK-B02 |+| i |masa| czy |+| i |-|??

: 10 kwie 2010, 19:31
autor: ezbig
A masz jakiś schemat tego zasilacza? Bardziej jest tu on istotny niż to jakie masz elementy. Jak na wyjściu jest + masa i - to wygląda jakby to był zasilacz symetryczny +/- 18V. Więc masz tam +18V, -18V patrząc względem masy lub 36V między + a -. Wrzuć schemat, bo wróżką nie jestem.

: 10 kwie 2010, 20:14
autor: liteone
Obrazek

7812 jest to stabilizator napięcia 12V

: 10 kwie 2010, 21:32
autor: ezbig
Możesz uzasadnić jakoś użycie takiego zasilacza? Z tego co widzę, sterownik SSK-B02 jest zasilany napięciem 5V i 40V. Ten zasilacz będzie miał napięcia +12V i -18V (-25,4V). Między + a - powinno być 37,4V, ale taki układ ogranicza maksymalny prąd do 1,5A (tyle co max wyciągnie stabilizator z dużym radiatorem). Trochę to kombinowane rozwiązanie, ale powinno działać, tylko jak chcesz wyciągnąć prąd dla 3 sterowników to z silnikami 0,75A. Jak chcesz dalej kombinować :) to możesz zwiększyć prąd łącząc równolegle kolejne stabilizatory (na elektrodzie ktoś już tak robił, łącząc kilka stabilizatorów - sprawdzone)

Brakuje ci jeszcze 5V i pamiętaj, że to napięcie musi być podłączone wcześniej niż 40V lub ostatecznie jednocześnie z nim. Jak się do tego nie zastosujesz od razu spalisz układ.

: 10 kwie 2010, 22:48
autor: Leoo
Proszę zrobić tak, jak na załączonym skanie. Oczywiście napięcia będą się różnić ale stabilizator 12V będzie pracował optymalnie, za nim można umieścić pięciowoltowy. Masa jest wspólna dla silników i logiki.
Obrazek

: 10 kwie 2010, 23:39
autor: liteone
Wybaczcie ale chyba źle to napisałem i wprowadziłem Was w błąd. Ten zasilacz ma być do podłączenia do płyty głównej(SSK-MB), bo zasilanie silników już mam. Z tego co pisze na stronie producenta we właściwościach płyty "napięcie zasilania - 12V" i do tego miałby służyć ten zasilacz.

Wybaczcie za to wprowadzenie Was w błąd.

: 10 kwie 2010, 23:53
autor: Leoo
Nic się nie dzieje.
Użyj połowy uzwojenia i będzie dobrze.