Nowy sterownik CNC na USB

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy sterownik CNC na USB

#1

Post napisał: Piotr Rakowski » 20 sie 2009, 09:37

Witam,

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z naszym nowym 3-osiowym sterownikiem CNC i oprogramowaniem do niego o nazwie "Tapper" wersja light opisanym w wątku: https://www.cnc.info.pl/topics50/tapper ... ht=#118374

W zależności od Waszego zainteresowania będę mógł wypożyczać go do testów. Cenę zestawu także uzależnię od zainteresowania tematem.

Zapraszam do dyskusji w tej sprawie.


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


SQ3VAZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 17 kwie 2009, 20:41
Lokalizacja: Przylep

#2

Post napisał: SQ3VAZ » 20 sie 2009, 22:10

Rozumiem, że to jest sterownik do sterowników.....?.... Może laickie pytanie, ale niewiem - więc pytam. Coś na wzór "plyty głównej " sponsora i nie tylko. Poważnie myślałem do tej pory o Step2CNC i to trochę zachwiało moje "marzenia". Dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy Tapper również będzie "zabezpieczony" jak w/w tzn.3 - nazwijmy to reinstalacja i koniec. Szczerze mówiąc, jest to jedyna rzecz która trzyma mnie z daleka od oferowanego przez Kolegę programu. Nie jestem super komputerowcem i sypie mi się to wszystko częściej niż można przypuszczać. Niestety póki co nie mogę pozwolić sobie na osobny komputer tylko do maszyny.
Pozdrawiam.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi." A.E.
Jeżeli pomogłem - kliknij pomógł. Konstruktywna krytyka mile widziana.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 21 sie 2009, 07:03

1. Tak - nazwijmy to jest to sterownik (generator sygnałów) do sterowników (silników krokowych lub serw).
2. Tapper nie musi być zabezpieczony - w końcu elementem wykonawczym jest "płytka". Jej brak = brak sterowania.
3. Nie trzeba się tak bardzo bać tych 3 instalacji. Z mojego doświadczenia, a sprzedałem już bardzo dużo kopii - jeszcze nikomu nie udało się przekroczyć tego limitu, a nie sądzę by kolega był jedynym, któremu sprzęt się sypie. Poza tym dokupienie kolejnych 3 instalacji to koszt "upgrade", czyli jedynie 99 zł :wink:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”