Sterownik frezarki firmy isel.

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
tomysz1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2005, 20:14
Lokalizacja: Katowice

Sterownik frezarki firmy isel.

#1

Post napisał: tomysz1 » 05 gru 2005, 20:28

Witam! Mam ogromny problem! A mianowicie stanąłem przed zadaniem wysterowania frezarki firmy ISEL. Posiadam 3 oryginalne, sprawne (przynajmniej tak podejrzewam) sterowniki do silników krokowych. Musze natomiast zbudować część do komunikacji z komputerem. Sterowniki krokówek są dosyć skąplikowane z tyłu do ich sterowania oprucz zasilania wychodzi aż 12 pinów!!! Niestety jestem w tym temacie niezbyt zorientowany i nie potrafie stwierdzić który jest do czego. Dotarcie do celu po ścieżkach jest raczej niewykonalne ponieważ płytka jest dwustronna i dosyć rozbudowana. W skład sterownika wchodzą standartowo L298 i L297.
Jest tam również kość 74HC132N która nie wim do czego służy. Gdyby ktoś miał jakieś sugestie lub pomysły na rozwiązania mojego problemu prosiłbym bardzo o poradę!
Z góry dziękuje i pozdrawiam!



Tagi:


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: pltmaxnc » 05 gru 2005, 23:09

A jakie symbole mają te sterowniki ?


Autor tematu
tomysz1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2005, 20:14
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: tomysz1 » 06 gru 2005, 11:52

Niestety na sterownikach nie ma oznaczeń. Z tego co się orientuje to ta maszyna po niewielkich przeróbkach jest jeszce w produkcji więc producent nie udzieli zadnego info.
Niestety nie mogę aktualnie przesłać zdjęć. Lecz postaram się to zrobić. Cały sterownik był "zapakowany" w obudowę euro. tzn. każda część wysówała sie z niego na takiej szufladce jak kieszeń z twardego dysku :) Moze to w czyms pomoze.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”